İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli’nin Zonguldak’ta bir dizi ziyaret ve toplantı için geldiği program ve açıklamalarına yönelik tepki gösterdi.

Erkmen, “Muhalefete Çatmak İçin Zonguldak’a Gelmenize Gerek Yoktu”diyerek, “ Sektör temsilcileriyle konuşuyoruz, Bakanın söylemleri içinde Zonguldak tarımının, hayvancılığının, ormancılığının olmadığını görüyoruz, dinliyoruz. O halde konu Zonguldak olmayacaksa Zonguldak’a niye gelindi? Söylemlerde tek husus var. Oda muhalefete çatmak. Muhalefete çatmak için Zonguldak’a kadar gelmelerine gerek yoktu. Ankara’dan da nasıl olsa aynı söylemleri tekrar ediyorlar”diye ifade etti.

Erkmen açıklamasında şu düşüncelere yer verdi, “Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ ilimizi ziyaret etti. Söylemlerde tek husus var. Oda muhalefete çatmak. Muhalefete çatmak için Zonguldak’a kadar gelmelerine gerek yoktu. Ankara’dan da nasıl olsa aynı söylemleri tekrar ediyorlar. Buradan duyuluyor.

Zonguldak’ta tarımla uğraşanlar neden Zonguldaklı çiftçilerimizin İPART projesi kapsamında olmadığını, bunun civar illerle haksız rekabete yol açtığını, hayvancılıkla uğraşanlar hayvancılığın bittiğini, yem, gübre, ilaç fiyatlarının geldiği noktayı, tarımda Bağkur uygulamasının yarattığı sıkıntıyı, orman köylülerimiz ve orman kooperatiflerimiz ormancılıkla ilgili sıkıntılarının nasıl çözümleneceğini, arıcılıkla uğraşan arkadaşlarımız, bir arı yılda en az 150 kg şeker tüketirken kovan başına 15 TL gibi çok komik, yalnız 2 kg’a denk gelen destekleme problemini, toplu ilaçlama yapılması gibi daha sıralayabileceğimiz pek çok konuda Sn. Bakanımızın ne diyeceğini merak ederken Bakanımızın gündeminin kendileri olmadığını, tek derdinin muhalefet olduğunu öğrendi.

Kendilerinin artık vatandaşımıza söyleyecek sözleri yokken, muhalefet boşluğu var dediği dakikalarda İYİ Parti Gn. Bşk. Sn. Meral AKŞENER partimizin İyi Kalkınma Kongre’sinde “Yoksullukta Değil, Zenginlikte Eşitlenen Türkiye” diyerek fakirleşen halkımızın, zenginlik içinde olan ama bu zenginliğin herkese eşit şekilde dağıtılmayan kaynaklarımızın vatandaşlarımıza nasıl yansıyacağını, fakirleşmenin nasıl önüne geçileceğine dair kalkınma, istihdam projelerini anlatıyordu. Yani hükümetin yapamadığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ülkemizi getirdiği noktayı vatandaşımıza gösteriyordu. Vatandaşımızda biran önce seçim sandığı önüne geldiğinde zaten notunu verecek ve tarımı, hayvancılığı bitiren hükümetten yana mı olduğunu yoksa sektörle uğraşanların mutlu olduğu, refah düzeyini arttırmayı vaad eden İYİ Parti’yi mi tercih ettiğini Sn. Bakan’ımıza da bize de kamuoyuna da gösterecektir.

Kimsenin tereddütü olmasın. İYİ Parti Milletimizin çağrısıyla iktidara yürüyor. Çalışanıyla, emeklisiyle, öğrencisiyle, ev hanımıyla, gençleriyle, her meslek mensubuyla olduğu gibi tarım, orman ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın da mutlu olacağı günler yaklaşıyor. Tarımla, hayvancılıkla, orman ürünleri ile geçimini sağlayan vatandaşlarımıza söyleyecek bir sözü kalmayanları da kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.