CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında “Selahattin Demirtaş’ın da İmralı’ya hesap vereceği” şeklindeki sözlerine gönderme yapan Kılıçdaroğlu, “İmralı’nın postacılığına soyunmuş” dedi. HDP’li Semra Güzel’in fotoğrafları hakkında da, “Muhatabı Erdoğan’dır” diye ifade etti

Kılıçdaroğlu; “

Gidip tezgahı kuran, konuşan, medet uman o

(Erdoğan’ın “Edirne, İmralı’ya hesap verecek” ifadeleri) Gidip İmralı’da masaya oturan kimdi? Şimdi İmralı’nın postacılığına soyunmuş, öyle anlaşılıyor. Posta memuru mu kendisi? Gidip tezgahı kuran, konuşan, medet uman o. Yerel seçimlerde ne yaptı? Yerel seçimlerde de ona bir akademisyen gönderdi. ‘Acaba bize oy verebilirler mi?’ diye. Selamlarını getirdi. Devletin televizyonunda bunu canlı yayınladılar. Şimdi dönüp bizi suçluyor. Ne yaparsa yapsın, beyefendi gidici artık. Millet tahammül edemiyor. Yalana, zamma, haksızlığa tahammül edemiyor. Gidecek. Beni suçluyor. Çıksın karşıma.

Fotoğrafın Muhatabı Doğrudan Erdoğan’dır:

(HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in fotoğrafı) Bu fotoğrafı gördüğümde sordum, ‘Ne zaman çekilmiş’ diye. Bunların İmralı’ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde o fotoğraf çekilmiş. Bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan’dır. Nasıl oldu? Açılımda bu işler olduysa sen neredeydin, bu ülkeyi yönetmiyor muydun, aklın başında mıydı? Bunların sorulması lazım.