Uzun yıllardır Susma Gazetesi’nde yazıları yayınlanan Bodrum’da yaşayan Adana’lı gazeteci-Yazar Ayhan Ongun son çıkan kitabı “Nereye Baksam Acı” için imza günleri düzenledi.

İlk olarak Adana’da Çukurova Kitap fuarında okurlarıyla buluşan Ayhan Ongun şimdi de Bodrum’da bir dizi etkinlikte okurlarına kitabını imzalıyor.

Önce Bodrum Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde(Trafo) okurlarla bir araya gelen ardından da Ortakent’te gerçekleştirilen Acı Ot Festivalinde kitaplarını imzalayan Ongun daha sonra da 14 Martta Bitez İskele Kafede, 15 Martta Yalıkavak Belediye Kafede ve son olarak da 16 Martta Turgutreis Amiral Kafede okurlarla söyleşi yapıp kitaplarını imzalayacak.

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Ayhan Ongun şunları söyledi.

“Daha önce yayımlanan 3 kitabım gibi bu kitabım da ülkemiz ve dünyada gelişen güncel olayların değerlendirildiği köşe yazılarından oluşmaktadır. Kitabın 1. Cildi 2016 sonu ile 2019 yılı başına kadar olan süredeki olayların, 2.cildi de 2019- 2022 yılları arasındaki yaşanan sosyal ve siyasi gelişmelerin değerlendirildiği köşe yazılarından oluşmaktadır. Bir başvuru kitabı sayılabilecek bu eser kronolojik sıraya göre dizildiği için bir anlamda hafızalarımızı tazelememize de katkıda bulunmaktadır.”