ZOTEV Olağan toplantısını gerçekleştirdi. Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV)’in Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı, 16.03.2022 günü Saat 12.00’de Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Divan heyetini Erol Şeref, Celal Akyol ve Adnan Beşiroğlu yürüttü.

Açılış, yoklama ve saygı duruşu ardından istiklal marşının okunması sonrası gündeme ilişkin maddeler görüşüldü.

ZOTEV Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Zaman, Yaptığı değerlendirmede, “ İki yılı aşkın süredir devam eden pandemi nedeniyle çalışmaların doğal akışında aksamaların, etkilenmelerin olduğuna dikkat çekti. Fakat  toplu yan yana gelişler olmamasına rağmen çalışmalarımızı aksatmadan yürütmeye çalıştık. Bu nedenle ZOTEV’in başta yönetim Kurulu ve Mütevelli heyeti olmak üzere tüm üyeleri, önemli çaba gösterdiklerini katkı sağlayan, destek veren herkese teşekkür ederim” dedi

Zaman geçen sürede yapılan çalışmalarda özetle, Vakıf olarak okulumuzun ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini, mahalle muhtarlarımız ve velilerimiz tarafından okul idaresine bildirilen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet desteği verildiği, yine vakfımızı tanıtım amacıyla yapılan, çanta ve tanıtım broşürlerini 19 mahalle muhtarlarımız aracılığı ile okulumuzdan mezun olan öğrencilerimize ulaştırmak ve vakfımıza üye sağlamak amacıyla çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

Divan Başkanı Erol Şeref, toplantıda, Vakıf, dernek vb çalışmaların gönüllük esasına dayalı olduğunu bu nedenle, çaba sarf eden arkadaşlara teşekkür etti. ZOTEV’in kuruluşundan buyana kentte özellikle okulumuz öğrencilerine ve okulumuza yönelik çok önemli katkılar sağladığına dikkat çekti ve Vakfın daha güçlü olması demek o derece katkılarının, dayanışmasının da güçlü olacağını okulumuzdan mezun olan ve iş yaşamında, bürokraside görev alan mezunlarımızın vakfa destek vermesi konusunda çağrıda bulundu.

Gündem gereği, Faaliyet, denetleme raporu ve tahmini bütçe okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin Dilek ve temenniler bölümünde,

Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Muhammet Yıldız, Vakıf yönetimine, üyelerine bu gönüllü fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Okul yönetimi ile Vakfın karşılıklı uyum ve dayanışma içinde günümüz şartlarında önemli işlere imza attıklarını, bu konuda karşılıklı olarak bu çabaların daha da ileriye taşınmasında bizlerde okul yönetimi ve öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizler birlikte elimizden geleni yapmaya gayret ettiğini, katkı veren herkese teşekkür etti.

Toplantıya katılanlar, ZOTEV’in kuruluşundan bu yana üstlendiği görevleri daha ileriye taşımak, öğrencilerimize, okulumuza, kentimize daha olumlu katkılar nasıl veririz konusunda öneriler getirdiler.