Cumartesi yapılacak Kızılay kongresi öncesinde bir anlamda da beklenen oldu.

Kızılay Genel Merkezi tarafından atanan Elibol, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yayınladı:  
 
“Zonguldak Kamuoyuna duyururum.
Medyada çıkan yalan yanlış haberler nedeniyle Kızılayımız zarar görmektedir.Benim üzerimden bu değerli kuruluşumuzun daha fazla zarar görmesini istemediğimden önümüzdeki seçimde aday olmayacağımı buradan açıklıyorum.Aslında hemen istifada edebilirim ancak,derneği seçime getirmek yeni yönetime devretmek misyonum var.Bana değer veren Zonguldak Kamuoyuna teşekkürlerimi iletiyorum.Sağlıcakla kalın, Allaha emanet olun” dedi

Susma Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, Bahaddin Arı, önceki hafta konuyu kaleme almıştı.

Sayın Elibol, sen sen ol, ilk günden gol yeme

Kadınlardan konuyu açmışken, devam edelim, Kızılay Şube Başkanlığında yaşanan yönetim ve başkan krizi sonrasında Genel Merkez yeni bir atama yaptı.

Yönetimi oluştu, şimdi 19 Mart Cumartesi günü olağan genel kurulu yapılacak.

Maden Mühendisi Serap Elibol, kongrede aday olacağını hatta mevcut yönetimin tekrar yönetime talip olacağı duyurusu basına düştü.

Fakat ilk basın demeci aynı zamanda polemikle düştü.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, yıllarca Kızılay Kanmerkezi Müdürlüğü görevini yürüttü.

Doğal olarak bir vefa ve diplomasi gereği kendi cephesinden beklentisi olmuş olabilir. Bilinmez, ama Kızılay’ın çiçeği burnunda başkanı Serap Elibol, gündeme nasıl girdi, ‘Ömer Selim Alan’dan randevu istemiş ama randevu verilmemiş’diye. Yani ilk mesaj polemikle başladı.

Bana sorarsanız bu gidiş üç gün sonra, ‘Bu iş kadınların yapacağı iş değil’ diyen erkek zihniyetinin her dönem yaptığı taktik.

Ben olsam bu tür polemiklerden kaçar, ‘Bu iş tamda bizim işmiz’ diyen bir kültürü yerleştirmek için gelen fırsatı değerlendirme zamanı olarak bakarım. Haydi kadınlar, gün Sayın Elibol ile dayanışma günü.

Sağlıcakla kalın