Klişe bir giriş yaparak ilkler her zaman çok önemli ve güzeldir diyerek başlamak isterim. Yaşımın verdiği acemilik, ilk defa yazıyor olmamın (daha doğrusu ilk defa yazdıklarımın birileri tarafından okunacak olmasının) verdiği heyecan, acaba yapabilir miyim? Ya beğenilmezse? Soruları beynimin bir köşesinde dönüp dururken ‘Hadi kızım artık başladın önemli olan da bu değil mi zaten’ diye cevap veriyor beynimin diğer köşesi.

   Neyse artık…

   Hayatta bazen öyle anlar vardır ki, zincirin halkaları mı desem ya da ne bileyim domino taşı mı desem… Böyle insanın kafasını aydınlatan, yüreğini ferahlatan, içini heyecanlandıran bir şey olur. Başlasan devamı gelecek bilirsin ama bir türlü başlayamazsın. Zaman, mekan, durum bir şekilde bir şeyler engel olur ve sen güne çok kararlı başlamışken gün sonunda bugün de elimde hiçbir şey yok diyerek başını yastığa koyarsın. İşte hayatımı birkaç kelime ile anlatacak olsam sanırım önce bunları söylerdim. Özellikle bu dönem ise tamamen hedeflerini sağlamlaştırmış (bakın oluşturmuş demiyorum sağlamlaştırmış diyorum burası çok önemli), kendinden emin, ne istediğini bilen hatta neyi istemediğini daha iyi bilen biri olarak hayatıma devam ediyorum ve sanırım yaklaşık 25 yıllık hayatımda en verimli olduğum döneme girmiş bulunuyorum böylelikle. Eğer öyle değilse bile ben öyle varsayıyorum ki bu beni iyi hissettiriyor. İnsanın kendini iyi ve mutlu hissetmesinden daha önemli çok az şey vardır bence hayatta. Hala kafamda bin bir soru işareti ve acabalarımla bu yazıya devam ediyorum ama nedense güzel şeyler hissediyorum.

   Mesela içimden bir ses şunu söylüyor: Biz gençler olarak bir filizsek eğer neden çiçek açamayalım ki? Neden birbirinden güzel koku ve görüntülerimizle her gittiğimiz yerde şenlik havası oluşturmayalım ki? Neden korkalım? Neden heyecanlanmayalım? Heyecanlandırmayalım?

   Az önce de söylediğim gibi yaklaşık 25 yaşında bir genç olarak bunları yapabileceğime inanmışken bırakmayacağıma tam şu an çok eminim…

Ve ayrıca,

Çatlama cesareti gösteren, kabuğunu kırabilmiş, filizlenmiş herkese ve her şeye içimdeki bütün sevgiyi gönderiyorum…

kokturkcagla@gmail.com