Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile Üniversitemiz işbirliğinde Çaycuma Meslek Yüksekokulunda yeni açılacak programlar hakkında bilgi alışverişi için Çaycuma Kampüsü’nde toplantı gerçekleştirildi.

Bugün yapılan toplantıya Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Çaycuma MYO Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcı, Çaycuma MYO Müdür Yardımcıları ve TPAO Genel Müdür Yardımcısı Metin Oktay Çetinkaya, Habil Öztürk ile TPAO görevlileri katıldı.

Yapılan toplantıda Çaycuma MYO’da “Açık Deniz Sondaj Teknolojisi” ve “Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi” programlarının açılması üzerine uzlaşı sağlanırken, söz konusu programların Türkiye’de ilk olarak Üniversitemizde açılacak olması dikkat çekti.

Program eğitimlerinin ve içeriklerinin de konuşulduğu toplantıda, ilgili programlara 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınmaya başlanmasına, programlarda derslerin yüzde 30’unun İngilizce olmasına ve öğrencilerin 1 yıl İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi görmesine karar verildi.

TPAO ve Üniversitemizin eğitim işbirliği toplantısında konuşan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, akademik ve sektörel işbirliklerinin artarak devam edeceğini, bu anlaşmanın ise önemli bir örnek teşkil ettiğini ifade etti. Bölüm ve programların güncel sektörel ve toplumsal ihtiyaçlara entegre olacak şekilde geliştirilmesine büyük önem verdiklerini dile getiren Kutoğlu, “bu yıl Çaycuma Meslek Yüksekokulu’nda açılacak olan söz konusu programlar, Türkiye’de başka hiçbir Üniversite’de bulunmamaktadır. Bu yönüyle hem inovatif yönümüzü ortaya koymuş oluyoruz hem de doğalgaz çalışmalarında istihdam edilmek üzere personel yetiştiriyoruz. Bu durum Üniversitemizi ve Meslek Yüksekokulumuzu daha tercih edilebilir kılıyor” dedi.

Toplantının sonunda eğitim-öğretim, uygulama, staj ve tanıtım süreçleri ile ilgili bir çalıştay düzenlenmesine karar veren Üniversitemiz ve TPAO yetkilileri ardından Çaycuma Kampüsü içinde incelemelerde bulundu.

Reklam