Çaycuma’nın ilçe oluşunun 78. yılı nedeniyle düzenlenen 3. Çaycuma Günleri’nde Hasan Yılmaz rüzgârı esti. İlk kez bir etkinliğe sahne olan Atatürk Spor Merkezi önündeki meydanın adı, alandaki binlerce kişi ile birlikte “Özgürlük Meydanı” olarak belirledi.

Çaycuma’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilçe olarak ilan edilişinin 78. yılı nedeniyle düzenlenen 3. Çaycuma Günleri’nin ilk gününde Hasan Yılmaz rüzgârı esti. Atatürk Spor Merkezi önündeki yeni meydanda yapılan konseri izleyen Çaycumalılar, söylenen türküler eşliğinde doyasıya eğlendi. Çaycuma Belediye Bandosu ve Çaycuma Belediyesi Halkoyunları Topluluğu’nun da sahneye çıktığı etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Yeni Meydan Çok Beğenildi


Atatürk Spor Merkezi önünde yapılan yeni meydanda ilk kez bir konser düzenlenmesi, Çaycuma’da bir ilkin yaşanmasına da neden oldu. Spor Merkezinin eğimli çatısında oluşturulan 1.800 kişilik oturma kapasitesi ile izleyenlere konfor da sunan meydan, şık tasarımı ve işlevselliği ile herkesten beğeni aldı. 8 bin metrekare alana yayılan meydanda binlerce kişinin katılımıyla bir etkinlik yapılmasına karşın, tek bir sokak dahi kapatılmazken, kent merkezinde en küçük bir trafik sorunu da yaşanmadı.

Binlerce Kişinin Katılımıyla “Özgürlük Meydanı” Olarak Belirlendi


Etkinlik sırasında, yeni meydana, katılan binlerce kişi ile birlikte “Özgürlük Meydanı” adı da verildi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Sanatçı Hasan Yılmaz’a çiçek sunarken yaptığı konuşmada, toplanan kalabalığa, “Bu meydanda başımız gökyüzüne değecek kadar özgürüz. Buranın adı, ‘Özgürlük Meydanı’ olsun mu?” diye sordu. Binlerce kişinin coşkulu alkışlarla destek vermesi üzerine, ‘Hayırlı olsun’ diyen Başkan Kantarcı, yeni meydanın adını “Özgürlük Meydanı” olarak ilan etti.

Çaycuma’yı Nakış Nakış İşlemeye Devam Edeceğiz
Sanatçı Hasan Yılmaz’ın kendine çiçek sunmak üzere gelen Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile birlikte “Aldırma gönül” şarkısını söylemesi akşamın hoş görüntülerinden birini oluşturdu. Başka Kantarcı konuşmasında, “Evet, görecek günlerimiz var daha. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam size. İyi ki buradasınız, iyi ki varsınız. Sizler için geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz. Çaycuma’yı nakış nakış işlemeyi sürdüreceğiz. Yeter ki siz burada olun, yeter ki bizden desteğinizi esirgemeyin. İnanın he şey çok daha güzel olacak. Daha güzel günlerde hep beraber olacağız.” dedi.

Çaycuma’yı Şenlendiren Sanatçımıza Teşekkür Ediyorum
Sanatçı Hasan Yılmaz’a da teşekkür eden Kantarcı, sözlerini, “Kardeşime bu akşam bizlere misafir olduğu için çok teşekkür ediyorum. Şu karşımdaki muhteşem topluluğu bir araya getirip olağanüstü bir atmosfer oluşturduğundan dolayı onlara müteşekkirim. Çaycuma’yı şenlendirdiler. İyi ki geldiler, iyi ki varlar, sağ olsunlar, yolları açık olsun diyorum.” diyerek tamamladı.

Reklam