Çaycuma’daki Ece Seramik’te toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Petrol-İş üyesi işçiler, “İş, ekmek yoksa, barışta yok”,  “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla grevde

Başkan Işık’ında belirttiği gibi, “Ece Seramik işçisi asla yalnız değildir” sözünün yaşama geçmesi bir anlamda bölgede Türk-İş’e bağlı sendikaların en güçlü örgütü GMİS, Selüloz-İş ve Belediye-İŞ sendikalarının dayanışma ve direnen işçilerin  yanında olduğunda bir anlamı olacaktır. Ayrıca tüm emek örgütleri, KESK;DİSK,TMMOB’a bağlı ilgili odalar, Demokrasi Platformu Bileşenleri direnen işçilerin yanında olmalılar.

Ali Işık, “Yaklaşık 5 aylık TİS sürecini geride bırakmamıza rağmen anlaşma sağlayamadık. Enflasyon rakamları ortada. Yaşam koşulları zorlaştı. Asgari ücretle geçinmek mümkün değil. Ece Seramik’teki üyelerimizin daha insanca yaşam koşullarına kavuşması için mücadele veriyoruz. Müzakereler neticesinde sözleşme bitsin isterdik ancak olmadı. Ece Seramik grevinin başarıya ulaşması için elimizden gelen tüm çabayı göstereğiz, Ece Seramik işçisi asla yalnız kalmayacak. Kararlıyız, grevimiz kazanımla bitecek.” dedi.