İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen ve Yönetim Kurulu üyeleri Zonguldak Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret ettiler.

Ziyarette İl Başkanı Yavuz Erkmen, Şenol Yayla,Ekrem Güllüdağ,Cumali Kaptan,Suna Kara, Abdurrahman Özkan,Korhan Çatak ve Mehmet  Tığ  hazır bulundu.

Zonguldak Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği, Başkan Mustafa Sarıoğlu ve Adnan Küçükvar ziyaretçileri karşıladı.

Ziyarette Dernek Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Dernek olarak hizmet verdikleri yerden ecrimisil talep edildiğini dile getirdi ve bunun yersiz olduğuna dikkat çekti.

İYİ Parti İl Başkanı ve eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen döneminde Emeklilere tahsis edilen mekandan çıkarılmak mı istendiği akıllara getirdi.

Konuyla ilgili olarak basına açıklama yapan İl Başkanı Yavuz Erkmen; “Valiliğim döneminde TTK nın Valiliğimize tahsis ettiği alanda hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla Valiliğimizce yapılan o dönemde calışma ofisi, bankalar, Sağlık Ocağı gibi üniteleriyle  bir bütünlük arzeden binanın Emeklilerimize tahsisi Valilik kararıyla yapılmış ve yıllarca öyle devam etmiştir” dedi

Erkmen basına verdiği bilgide, “Dernek Başkanı Mustafa Sarıoğlu konuşmasından Valilikten gelen yazıda kendilerinin ve  altta bulunan Gaziler Derneğinin işgalci olarak nitelendirilip kendilerinden ecrimisil talep edildiğini (12.500 TL) öğrendik.

Halbuki benim Valiliğim döneminde TTK nın Valiliğimize tahsis ettiği alanda hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla Valiliğimizce yapılan o dönemde calışma ofisi, bankalar, Sağlık Ocağı gibi üniteleriyle  bir bütünlük arzeden binanın Emeklilerimize tahsisi Valilik kararıyla yapılmış ve yıllarca öyle devam etmiştir.

Ellerinde daha sonraki yıllarda da Valilikçe tahsis yazısı bulunan, yani devletin bilgisi dahilinde oturdukları ve bu güne kadar da alanın başka bir kuruma veya Milli Emlak Müdürlüğüne tahsis edildiğine dair bir bilgilendirme yapılmadığı gerçekliği karşısında bu kurumların işgalci pozisyonuna sokulması kabul edilemez.

Devlet, kendi bilgisi dahilinde kullanılan bir yer için Gazisine ve Emeklisine sen işgalcisin demez, dememesi gerekir. Bizce  bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz kararın düzeltilmesini, ortadan kaldırılmasını talep ediyor ve bekliyoruz.

Kaldırılmazsa da Dernek Başkanımıza ifade ettiğimiz gibi  biz emeklilerimizin yanındayız, bir taraftan hukuki açıdan gerekli işlemlerin yapılması yanında ödenmesi gereken ecrimisil parasını da İyi Parti olarak biz öderiz.