67’liler Platformu Kurucu Üyesi Fulya Kalafatoğlu Oğuztürk, Zonguldak’a hizmet diye başlayan platformun, bir süre sonra, ben ben egosuna döndüğünü ve kuruluşundan 20 gün sonra, iç-güç çatışmaları başladığını açıkladı. Fulya Kalafatoğlu Oğuztürk, “Tüm kurucular, bu platformdan menfaat elde etmeyeceğine dair, birbirine ŞEREF sözü verdi” dedi.

67’liler platformunun kurucu üyeleri arasında bulunan Fulya Kalafatoğlu Oğuztürk, Halkın Sesi Gazetesi Yazarı Sermet Aksu’ya gönderdiği mektupta şu açıklamalara yer verdi:

“Ben, Hollandalı bir şirkete bağlı “Uluslararası Finans & Yatırım Ülke Direktörüyüm.” diye başlıyor Fulya Hanım ve şöyle devam ediyor, madde madde:

67 PLATFORMUNA UYMAYAN NÜVELER…

  1. Başlangıcından 20 gün sonra, iç-güç çatışmaları başladı.
  2. Zonguldak’a hizmet diye başlayan, Platform, bir süre sonra, ben & Sen egosuna döndü.
  3. Bu Gönüllülük esasını “Vakıf” olarak süregetirmek üzere çalışma önerileri reddedildi
  4. Ve… Tüm kurucular, bu Platform’dan menfaat elde etmeyeceğine dair, birbirine ŞEREF sözü verdi, yani esas olan GÖNÜLLÜLÜKTÜR.
  5. Bu Platform kurulumundan çok önce başlayan ve bağlı olduğum Firma, http://www.kylla.com tarafından getirilen, Dünya Devi yabancı yatırımcı “Chine Coal’un “TTK’yı satın alma talebi üzerine süregelen çalışmalarımı, anlamsız karmaşalar sonrasında, Yeni Platform yöneticileri, benim Platform’a giriş sebebimin sadece “TTK’yı Çinlilere satmak için olduğunu” savunarak, neredeyse tüm ortak tanıdık Zonguldaklılara telaffuz ettiler.

Sanki ben… Vatan Hainliği yapıyormuşum gibi etiketlemeye kalktılar ve ben hem 67 Platformundan, hem de Çinlilerin yatırım işinden çekildim.

17 yaşında, eğitimlerim için Zonguldak’tan çıkmış olsam da, ailemin hala Zonguldak’ta yaşaması ve hem annemin hem babamın (Yaşar-Nevin Oğuztürk),saygın eşraftan olmalarına rağmen beni bir kez daha Zonguldak’tan uzaklaştırdı.

– Şimdi karar verelim, 67 Platform’u bunca zamandır ne yapmış ??????

– TTK Zonguldak, tekrar işlevsel hale getirilerek, hem Zonguldak, hem Ülke ekonomisine neler sağlayabilecekti? Ve 67 Platformu yaptığı kulisler ile Zonguldak’a ne kadar zarar verdi?

– Benim, Uluslararası çalışmalarımda, anlamsızca karşıt olan bu zihniyet, nasıl oluyor da, bu Platformdan elde ettiği bir portföy aracılığı ile şahsi kazanç sağlayabiliyor?

– Yaptığı iş, aynasıdır kişinin felsefesini ne denli yorumlamamız gerekiyor?

– Ve NEDEN, 10 Zonguldaklı bir araya gelince, destek yerine, köstek bir grup oluşturuyor.

Ben, sadece, o dönem yaşananlara ve süregelen magazinleştirilmiş duruma ayna tutmak istedim.

Şahsım olarak, sadece yolları açık olsun demek istiyorum ve KEŞKE…….. !”

Tüm kurucular, bu Platform’dan menfaat elde etmeyeceğine dair, birbirine ŞEREF sözü vermesine rağmen Cenk Kaplancan’ın Çaycuma Belediye Başkanlığı’nda ‘danışman’ kadrosuyla işe girmesi bir menfaat temini olarak olarak yorumlandı.  

https://www.halkinsesi.com.tr/67lilerde-nerede-kalmistik-makale,6820.html

Reklam