KESK’e Bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Binası önünde basın açıklaması yaptı.

BES Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin’in yaptığı basın açıklamasına KESK’e Bağlı sendikalarda destek verdi.

Açıklama da Çetin, Sendika yönetimi olarak İktidara yakınlığı ile bilinen Memur-Sen’e tepki götererek kamu emekçilerinin bugünkü sıkıntılarında imzası olduğunu savundu ve ; “Büro Emekçilerinin yandaş Memur Sen’den bir beklentisi olmadığı gibi yandaş Memur Sen’in imzaladığı satış sözleşmelerinin mağduru olan Büro Emekçilerinin Memur Sen’e tepkileri her geçen gün büyümektedir. Büro Emekçilerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile inisiyatifleri kalmayan, bakanlardan, Genel Müdürlerden de bir beklentisi yoktur.”dedi

Çetin açıklamasında şu görüşleri dile getirdi, “Bugün ülke genelinde işyerlerimiz önünde eş zamanlı olarak basın açıklamaları yapıyoruz.

“Büro Emekçilerinin karşı karşıya kaldığı bu mağduriyet bir an önce çözülmelidir”

Büro Emekçileri olarak, banka promosyon sözleşmelerinin bir an önce yenilenmesini ve yeni yapılacak anlaşmalarda ise günün koşullarına uygun miktarda banka promosyonu istiyoruz.

Daha bir-iki yıl önce 3 bin, 4 bin lira tutarlarında alınan banka promosyonları, günümüzde 30- 40 bin lira düzeyine çıkarken, işkolumuzdaki bazı kurumların sözleşmelerinin bitmesine daha 1-2 yıl olduğu göz önüne alındığında, Büro Emekçilerinin karşı karşıya kaldığı bu mağduriyet bir an önce çözülmelidir.

Büro Emekçileri Sendikası olarak bu mağduriyetin çözülmesi için yoğun bir faaliyet yürütüyoruz; Bir yandan kurum yetkilileri ile görüşürken, diğer yandan ilgili bankaların yetkilileri ile görüşme talebinde bulunduk.

Son yıllarda işkolumuzda yer alan kurumların maaşları ile ilgili yapılan ihaleleri kamu bankaları kazanmaktadır. Yaşanılan bu mağduriyette kurum, banka ve yetkili sendikanın ortak sorumluluğu vardır.

“Krizden nemalanarak karına kar katan bankalara karşı örgütlü gücünü kullanacağı”

Büro Emekçilerinin yandaş Memur Sen’den bir beklentisi olmadığı gibi yandaş Memur Sen’in imzaladığı satış sözleşmelerinin mağduru olan Büro Emekçilerinin Memur Sen’e tepkileri her geçen gün büyümektedir. Büro Emekçilerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile inisiyatifleri kalmayan, bakanlardan, Genel Müdürlerden de bir beklentisi yoktur.

Büro Emekçileri yaşadığı bu mağduriyeti örgütlü gücü ile aşacak deneyime sahiptir. Yaşadığımız ekonomik krizde dahi yüksek karlılık açıklayan krizden nemalanarak karına kar katan bankalara karşı örgütlü gücünü kullanacaktır.

Buradan bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz!

Taleplerimiz doğrultusunda banka promosyon anlaşmalarının revize edilmediği, yeni yapılacak anlaşmalarda ise taleplerimizin karşılanmadığı koşullarda, ilgili bankaların kredi kartlarını ve otomatik ödeme talimatlarımızı iptal edeceğimizi, ilgili bankalardan herhangi bir hizmet almayacağımızı, bugün ülkenin dört bir yanında işyerlerimiz önünde yaptığımız eylemlerimizi ilgili bankaların önüne taşıyacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, SGK, Adalet Bakanlığı, Yüksek Yargı kurumları ve Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, işkolumuzda yer alan tüm kurumların banka promosyon süreçlerinin takipçisi olacağız ve olmaya da devam edeceğiz!”

Reklam