TÜMEF Zonguldak teşkilatı uyuşturucu ile mücadelede şehir merkezinde stant açtı.TÜMEF yöneticilerinin yaptığı açıklamada çalışmalarından bahsettiler.

TÜMEF ile ilgili bilgiler veren yöneticileri şunları söyledi.

Zonguldak İl ve İlçelerinde TUMEF Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Federasyonu Aktif olarak çalışmakta.

Zonguldak ilinde faaliyete giren ‘’  Uyuşturucu ile Mücadele ve    Eğitim Federasyonu       (TUMEF)  il   ve   ilçelerde    uyuşturucu     ve      kötü      alışkanlıkların mücadelesinde önemli bir rol oynamayı planlıyor. 2022 yılı başlarında Zonguldak ilinde faaliyete başlayan federasyona Zonguldak halkı ilgi gösterdi’’.

Zonguldak ilimizde  Farklı yerlerde   (TUMEF) Standları   kurarak    halkı     bilinçlerdirme çalışmaları hızla devam etmektedir.Geleceğimizin   teminatı  çocuklarımızı bağımlılıktan kurtarmak ve topluma   kazandırmak   için   çalışmalarımıza   güçlü   bir   şekilde  devam edeceğiz.    Biz    sorunların    çözüm noktasında    sizinle beraber     değineceğiz.   Gelin hırçınlıklarında      , kutuplaşmalarından    kaynaklanan    yaraları   saralım   ve    toplumu kucaklayalım.  Hep    birlikte   çözüm   üretelim,   sağlıklı nesiller yetiştirelim.  

Uyuşturucu merakla başlar ölümle biter.

Zonguldak ilimizde faaliyetlerimiz  devam edecek    olup, uyuşturucu   ile  mücadele konusunda her vatandaşımızın yanında destekçisi olacağız.  Sosyal medyadan   bize ulaşabilirsiniz.Stantlarımızı gördüğünüz yerde görevli arkadaşlarımızdan destek talep edebilirsiniz.dediler.     

TÜMEF Tanıtım standına Zonguldak halkı büyük ilgi göstererek ‘’Uyuşturucu ile mücadele çalışmasına ve broşür dağıtılmasına’’ Batı Karadeniz Bölge başkanı Volkan Yıldırım, Zonguldak başkanı Serdar Güneş, basın ve medya sorumlusu Mehmet Baysal,teşkilatlardan sorumlu başkan Hatice Bezir ve yerel basından sorumlu başkan Leyla Temiz, yer aldı.

Yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirilen uyuma uygulaması sayesinde  uyuşturucu satıcılarını tek tuşla ihbar  edebilirsiniz.

Uyuma uygulamasını ücretsiz olarak akıllı telefonunuza ( Play Store- App Store ) yükleyip bir kimlik oluşturulduktan sonra yalnızca uygulama butonuna basarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Uygulama kapsamında ihbar eden kişilerin kimlikleri gizli kalacak, konum bilgisi ile sisteme gelen ihbar bilgileri  en yakın ekibe teslim edilir.

Ülkelerde ve milletlerin gelişmişlik düzeyinin bir ölçüsü de gördükleri kanunsuzlukları ihbar etme oranıdır. Denildi.