Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile ZTSO toplantı salonunda ilimizde faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ortak ve yöneticileri ile girişimci kadınlara yönelik eğitim düzenlendi. Eğitim kadın kooperatiflerinin pazarlama ve e-ticaret kapasitelerini artırmaya yönelik olarak yüz yüze yapıldı.

Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Yavuz Selim AKÇAKALE, Ticaret Uzmanları Ayten Esra ZEYREK ve Baki Engin ÖZER, Memurlar Elif KILIÇ ve Tuğçe YÖNDEMLİ tarafından verilen eğitimde; Kooperatif Kuruluşu, Ortaklık Hak ve Yükümlülükleri, Kooperatiflerde Genel Kurul, Kooperatiflerde Yönetim Kurulu, Kooperatiflerde Denetim, Başarılı Kooperatifçilik Uygulamaları, Pazarlama (girişimcilik, pazar araştırması, ürün, fiyatlandırma, dağıtım, tutundurma marka, coğrafi İşaret) ve E-ticaret konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Eğitimde bir çok konu katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı. Katılımcıların tüm soruları detaylı olarak cevaplandırıldı. Daire Başkanı Yavuz Selim AKÇAKALE katılımcıların sayısı ve başarmaya yönelik heyecanlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kooperatiflerden proje beklediklerini Bakanlığın kadın kooperatiflerine %70 hibe desteği verdiğini, Zonguldaktaki kadın kooperatiflerinin de bu destekten istifade etmelerinden memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir,” Ticaret Bakanlığımız ve İl Ticaret Müdürlüğümüz yetkililerine teşekkür ediyorum. İşbirliği ile düzenlemiş olduğumuz bu eğitimden bizler kooperatiflerimiz ve kadın girişimcilerimiz çok istifade ettik. Kadın kooperatiflerimize proje yapma konusunda destek vereceğiz. Bakanlığımızın kadın kooperatiflerine vermiş olduğu desteklerden yararlanmaları konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi

Reklam