CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney,BEÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının kampüs içindeki halı saha ve tenis korlarını ücretli hale getirmesi tepki gösterdi.

Güney konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Buradan üniversite yönetimine, ‘üniversitelerin ticarethane olmadığını, öğrencilerin de müşteri olmadığını’ bir kez daha hatırlatıyor; Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçmeye çağırıyorum.

Açıklama da şu görüşler yer aldı; “Ekonomik kriz ve hayat pahalılığı öğrencileri derinden etkilerken, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının kampüs içindeki halı saha ve tenis korlarını ücretli hale getirmesi tepki ile karşılandı.

Öğrencilerin zaten geçim derdinin altında ezildiğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, yaşanan mağduriyete dikkat çekerek, BEÜ yönetimine bir an önce bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulundu.

Öğrencilerin yoksulluk nedeniyle zaten sosyal hayattan koparıldığının altını çizen Güney, “arkadaşlarımızın elinde bir tek bu olanaklar kalmıştı, şimdi bunlarda tarifeye bağlandı” diyerek tepkisini şu sözlerle anlattı:

“Ekonomik kriz ve yoksulluk git gide artarken, BEÜ Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi tarafından halı saha ve tenis kortunun kullanımı ücrete tabii tutulmuştur.

Zaten geçim derdinin altında ezilen arkadaşlarımıza en azından spor ve gelişim gibi faaliyetlerde destek olunması gerekirken, bunu amaç ve görev edilmesi gereken Üniversitemizce büyük bir ayıba imza atılmıştır.

Bu alanların ücrete tabi tutulması ile ekonomik şartların zorlaştığı şu dönemde, zaten sosyal hayattan koparılan genç arkadaşlarımızın ellerinde kalan son olanakları da ellerinden alınmıştır.

Kuşkusuz, böyle bir dönemde atılan bu yanlış adım, eğitim kurumun bir öğrencisine yapabileceği en büyük kötülüktür.

Ülkemizde devam eden ekonomik buhran ve sorunların sebebi öğrenci dostlarımız değil, 20 yılık AK Parti  hükümetinin ta kendisidir.  Bu nedenle öğrenciye kesilen bu faturayı aynen iade ediyoruz.

Buradan üniversite yönetimine, ‘üniversitelerin ticarethane olmadığını, öğrencilerin de müşteri olmadığını’ bir kez daha hatırlatıyor; Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçmeye çağırıyorum.”

Reklam