Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO), Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde açılan TPAO Filyos Sağlık Merkezi, çalışanlarının yanı sıra bölge halkına da hizmet veriyor.

TPAO’nun, Türkiye tarihinin en büyük projesi konumundaki Sakarya Gaz Sahası personeli için hazırladığı sağlık merkezini Filyos’ta vatandaşların da hizmetine açtı.

Filyos’ta, Sakarya Gaz Sahası merkezinin kurulması sonrasında burada bir sağlık merkezi yapılması kararı alındı. Yapımı tamamlanan sağlık merkezinde, çevre köylerdeki vatandaşlara da hizmet veriliyor.

Uzman 60 Sağlıkçı Görevli

TPAO Filyos Sağlık Merkezi’nde; toplamda 60 kişilik alanında uzman sağlık personeli, acil hekimi, hemşire, ebe, paramedik, anestezi teknisyeni ve acil tıp teknisyeni görev almaya başladı. Sağlık merkezinde ayrıca 3 adet kırmızı şeritli acil yardım ambulansı, bir adet mavi şeritli hasta nakil ambulansı, 2 adet 4*4 acil müdahale aracı, 5 yatak kapasiteli acil müdahale odası da hazır hale getirildi.

Merkezde, gece ve gündüz fark etmeksizin 2 doktor ile yardımcı sağlık personeli de görev alıyor.

Kesintisiz 7 Gün 24 Saat Hizmet

Sağlık merkezinde, 7 gün 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmeti sunuluyor. İstanbul’da bulunan operasyon yönetim merkezindeki coğrafi konumlama sistemi ve kameralar ile merkezdeki ambulanslar, anlık olarak takip ediliyor ve yönlendirmeler ihtiyaca göre sağlanıyor.

Ankara Ve İstanbul’a Hasta Transferi Yapılabiliyor

TPAO tarafından kurulan merkezde, İstanbul ve Ankara’ya da hasta transferleri yapılabiliyor. Merkezde kullanılan özel “CRM” yazılımı ile tüm hastaların kayıtları dijital ortamda yüksek güvenlikli sunucularda tutulurken, proje kapsamında operasyonel olarak alanında uzman hekimler ile hem bölgedeki vatandaşların memnuniyeti hem de bilinçlendirilmesi amacıyla titiz olarak konferanslar düzenleniyor.

Filyos’taki acil sağlık operasyon merkezi, bölgedeki vatandaşlara verdiği hizmetlerin yanı sıra Türkiye’de gerçekleştirilen ve Türkiye tarihinin en büyük projesi olan Sakarya Gaz Sahası projesinde yer alan paydaşların 7/24 Filyos Limanı’nda bulunan çalışanlarına kesintisiz acil sağlık hizmeti de sunuyor.

‘’Çevre Köylere Sağlık Konusunda Destek Olabiliyorsak Ne Mutlu Bizlere’’

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, kurulan sağlık merkezinden bölge halkının da yararlanmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Filyosluların Sakarya Gaz Sahası ekibini misafir ettiğini anımsatan Bilgin, “Çevre köylere sağlık konusunda destek olabiliyorsak ne mutlu bizlere…” ifadesini kullandı.