Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Merkez Servisleri Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu, 5 Kasım 2022 tarihinde GMİS Şemsi Denizer Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurula GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS’e bağlı şubelerin başkan yöneticileri, Amelebirliği Şube Yöneticileri, Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, Merkez Servisleri Şube Delegeleri ve işçiler işçileri katıldı.

Genel Kurulun Divan Başkanlığına GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu seçilirken, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, MTA Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci başkan yardımcılıklarına seçildi.

GMİS Merkez Servisleri Şubesi Genel Kurulu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, genel kurulda bir konuşma yaptı.

TTK Amasra Müessesesi’nde meydana gelen maden faciasında şehit sayısının 42’ye yükseldiğini belirterek tüm maden şehitlerine Allah’tan rahmet dileyen Yeşil, “Biz, Genel Maden İşçileri Sendikası olarak en baştan bugüne bu faciada ihmali bulunanların, bu facianın sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Sonuna kadar da takipçisi olacağız” dedi.

Seçimde aynı ekip olan Aysel Kocabaş, Cengiz Saraç, Serkant Bayrak, Serkan Keskin seçimi büyük farkla kazandılar.

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın(GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu sürecinde; Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Merkez Servisleri Şube Başkanlığı seçimi bugün yapıldı. Aysel Kocabaş, GMİS seçimlerinde ilk kadın başkan olarak tarihe adını yazdırdı.

Seçimde aynı ekip olan Aysel Kocabaş, Cengiz Saraç, Serkant Bayrak, Serkan Keskin seçimi büyük farkla kazandılar. GMİS Merkez Servisleri’nde Şube Başkanı seçilen Aysel Kocabaş, ilk kadın başkan olarak tarihe geçti.

Reklam