DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Zonguldak Şubesinin 9. Olağan Genel Kurulu yapılırken, mevcut başkan Enis Dizdaroğlu ve ekibi tek liste ile gidilen seçimler sonucunda yeniden seçildiler.

Kilise Restoranda yapılan Genel İş Sendikasının 9. Olağan Genel Kurulunda divan başkanlığını Genel Sekreter Şükret Sevgeven yaptı.

Genel Kurula, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Kozlu Belediye Başkan vekili Hüseyin Yılmaz, CHP İl Başkanı Murat Pulat, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, İYİ Parti merkez ilçe başkanı Dilay Küçük, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, CHP eski il başkanları Ali Osman Odabaş ve Halil Furat, CHP eski ilçe başkanı Yavuz Boz, CHP Belediye Meclis üyesi ve Artvinliler Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, Tüm Bel Sen Şube Başkanı İsmail Sefertas, Kültür Sanat Sen İl Temsilcisi Onur Çebi, ESM Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Kaynar, Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Halis Sabah, Genel İş Sendikası delegeleri ve üyeler katıldı.

Yönetim ve Denetim kurulu raporlarının okunması ve ibra edilmesinin ardından KESK adına Tüm Bel Sen Şube Başkanı İsmail Sefertas bir konuşma yaparak, “Amasra’daki emekçi katliamını unutmadık. İstiklaldeki halk katliamını unutmayacağız. Somadaki o tekme aklımızdan hiç çıkmıyor zaten. Yaşamımızdaki iki sınıftan biri olan emek sınıfının, sermaye sınıfının çektikleri ortadadır. Ülkenin dört bir yanında işçiler, emekçiler sendikal haklarının engellenmesi, kötü çalışma koşulları, mobingler, ötekileştirme, kadın emekçilerine uygulanan baskılar, işten atmalara karşı direnişler sürüyor. Çaycuma Ece Seramik işçi direnişleri sürüyor. Haklıyız kazanacağız” dedi.

Kongrede ardından Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen de birer konuşma yaptılar.

Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu yaptığı konuşmada, “Bu sendikaların var oluşunda emek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz büyük aile güçlü olmak zorundayız. Biz belediyede kadro olmadan çalışan emekçileriz. Kısaca çalışırken güçlü çıkıyoruz. Bizler pandemi sürecinde sokak hayvanları aç kamasın, çöplerbirikmesin diye çalışmalarımıza ara vermeden topladık. Şehrin yaşam alnında her yerde kutsal görev yapıyoruz. Kamuda kavga yapmak zorundayız. Kadro için mücadele vermek zorundayız. Zor bir süreç yaşıyoruz. Okula giden çocuklara harçlık veremiyoruz. Geçinmekte zorlanıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimler sonucunda Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanlığına Enis Dizdaroğlu yeniden seçilirken, yönetim kuruluna, Erdem Özkul, Feyyaz Bozkurt, Mehmet Bayın ve Hakan Aksu seçilirken, Denetim Kuruluna Bekir Girgin, Korhan Aydın, Doğan Karaarslan, Fuat Güneş, Ali Naldemir, Disiplin Kuruluna Celil Sağlam, Turgay Cıbır, Caner Güven, Ercan Sarı ve Recai Aydemir, Üst Kurulu delegeliğine ise, Enis Dizdaroğlu ve Halil İbrahim Biriktir seçildiler.

Reklam