İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen geçtiğimiz gün AKP Zonguldak İl Başkanı Muammer Avcı’nın İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner hakkındaki paylaşımı nedeni ile tepki gösterdi.

Erkmen bahsi geçen paylaşımın ‘İl Sağlık Müdürünü Ak Parti İl Başkanı atıyor’ şeklinde anlaşıldığını belirterek devlet hiyerarşisi açısından doğru olmadığını ifade etti

Erkmen’in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:
“Zonguldak kamuoyuna, kabullenemediğimiz bir olayı duyurmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en somut göstergesi olarak Zonguldak’ta bir olayla karşı karşıyayız. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Sayın  Muammer Avcı , ‘Sağlık Müdürünü tekrar atadık, insanımıza hayırlı olsun, Zonguldak’ımıza hayırlı olsun’ anlamında bir beyanatta bulunmuş. Biz Ertuğrul beyi severiz, insan olarak takdir ederiz ama böyle bir açıklamayı il başkanına yakıştıramıyoruz. Devletin valisinin önüne geçip, devlet hiyerarşisini tamamen ters düz edip, sanki devleti kendisi yönetiyormuş gibi bir beyanatı kınadığımızı ifade ediyorum. Böyle bir beyanat vermeye hakkı yoktur. Çünkü devlet bir bütündür, devletin kurumları bellidir. Valilik ve diğer yetkililer gerekli incelemeyi yapar,  ataması da ilgili mercilerce yapılır. Şu anda sanki sağlık müdürünü AK Parti İl Başkanı atıyormuş gibi bir duruma düşmek hem kendi partileri açısından hem devlet sistemimiz açısından hem de devlet hiyerarşisi açısından bizce yakışı kalmamıştır. Bu olayı kınıyoruz ve böyle bir olayın da bir daha tekrar etmemesini istiyoruz.