Zonguldak Belediye Meclisi’nin Aralık ayı birinci birleşimi toplandı. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde gündemde bulunan; Zonguldak sahilinde bulunan yapıların ihaleye verilmesi, belediyeye ait ZONBEL inşaat sanayi şirketi sermayesinin arttırılması, su ve kanalizasyon hizmetlerinde uyulacak usul ve tarifeleri ile abone hizmetleri yönetmeliği, belediye bünyesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış araçların satışı ile taksi dolmuş servis yönetmeliğindeki değişiklikleri kapsayan maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

Üniversite Öğrencilerine Suda % 50 İndirim

AKP Grup Başkanvekili Bünyamin Babaiban su ve abonelik hizmetleri maddesine üniversite öğrencilerine suda indirim yapılması teklifinde bulundu. Babaiban’ın teklifini Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Atınç Kayınova, bakanlar kurulunun örnek kararını açıklayarak önergeyi destekleyeceklerini ifade etti. CHP meclis üyesi Turgut Aydın’da, kanunun mecliste bu konuda yetki verdiğini söyledi.

“Limanda ki kömür tozları şehri kirletmeye devam ediyor”

Belediye meclisinde gündem dışı söz olan Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Turgut Aydın, Zonguldak limanı bünyesinde bulunan çelik ve Kardemir’e ait kömür sahasındaki depoda kömür tozlarının şehri rahatsız ettiğini ifade ederek kömür sahasının kaldırılması konusunda Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a ne düşündüğünü sordu. Alan’da bu konuyla yakından ilgilendiklerini, liman içerisindeki Kardemir’e ait kömür deposunun kaldırılması için çaba içerisinde olduklarını ifade etti.

“Limanı belediye TSO olarak birlikte işletebiliriz”

Özberk Papila’da Zonguldak limanı konusunda ZTSO’nun hazırladığı raporu hatırlatarak, “Zonguldak limanı Filyos liman projesi ile birlikte önemi daha da artacaktır. Çünkü küçük gemilerin Filyos limanına girişi mümkün olmayacak ve Zonguldak limanını tercih edeceklerdir. Gümrüklü bir sahanın yeniden inşa edilmesi en az 150-200 milyon dolara mal olacak.”dedi. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’da yaptığı konuşmada Zonguldak limanının çok değerli olduğunu söyledi. Limanı belediye TSO olarak birlikte işletebileceklerini söyledi.Reklam