Su’yu kimi sudan gündem yaparken muhalefet AKP iktidarının yaşamın birçok alanındaki zam furyasına da atıfta bulunarak “Sizler  gerçekten halkın yanındaysanız ülkedeki ekonomiyi eleştirinde görelim gerçekçi olduğunuzu.  Çaycuma belediyesi suya zam yapmasını resmen siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorsunuz elinizde başka malzeme yok çünkü?

Gelecek Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Şenol Cin, konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında; “Çaycuma belediyesi suya zam yaptı iktidar partisi ve yandaşları veryansın içinde sanırsınız ki gerçekten halkı düşünüyorlar ne kadar güzel rol kesiyorlar maşallah  bu halk bir senedir neler ile uğraşıyor neden sesiniz çıkmıyordu ? Bir sürü insanın faturasını ödeyemediği için elektriği kesildi doğal gaz faturasını ödeyemem emekli kredi çekti gıdaya gelen zamlar çabası . Bir ton kömür geçen sene 750 tl iken bu sene 3500 tl oldu bir ekmek 1.25 iken 5 tl oldu bunları hiç görmüyorsunuz .

Çünkü bu zamları ülkeyi yönetenler yapmıyor demi cumhur ittifakı güllük gülistanlık yönetiyor ülkeyi siz yaparsanız olur fakat Çaycuma belediyesi yaparsa olmaz . Siz bugün su zamları için konuşuyorsunuz bir yıldan beri ekonomi çökmüş neden hiç sesiniz çıkmadı sizlere gelince Nas var dış güçler var dünyada ekonomik kriz var demi fakat Çaycuma belediyesine gelince CHP var suya zam yapamaz bu halkın sadece temel ihtiyacı su mu ?

Sizler  gerçekten halkın yanındaysanız ülkedeki ekonomiyi eleştirinde görelim gerçekçi olduğunuzu.  Çaycuma belediyesi suya zam yapmasını resmen siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorsunuz elinizde başka malzeme yok çünkü?  Dolar fırlaması faizin artması petrolün yükselmesinden cumhur ittifakı sorumlu değil mi? Bir seneden beri kaç kişi kredi batağına düştü kaç kişi icralık oldu bunları konusunda görelim milliyetçi olduğunuzu. Sadece gündem olsun belediye çamur atalım izi kalsın politikası bunlar Çaycuma belediyesinin çalışmalarını Zonguldak değil Türkiye biliyor artık. Bugün Çaycuma Belediyesi su ya zam yaptıysa bu ülkede artan maliyetlerin hesaplarına göre yapılmıştır ve bu da gösteriyor ki AKP nin ülkeyi ekonomi olarak çok zora soktuğu görülmekte ve halkın alım gücünün her gecen düştüğünü görmekteyiz maalesef.” Susma/Çaycuma

Reklam