İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’nın 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Genel Kurul’da Mevcut Başkan Dilay Yurdumakan Küçük yeniden Başkan seçildi.

İlçe Başkanlığı Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Dilay Yurdumakan Küçük, Bülent Karakoç, Ruşen Çimen adaylığını koymuştu. Ancak Ruşen Çimen kongre başlamadan geri çekildi.

Kongrede Dilay küçük 188 oy alırken Bülent Karakoç 103 oyla seçimi kaybetti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda protokol konuşmalarının ardından seçim başladı. 

Kongrede aday olan mevcut Başkan Dilay Küçük’ün konuşması şöyle: “Bir avuç kömür için bir ömür veren madencimizi saygı ve rahmetle anıyorum 4 aralık Dünya madenciler günümüz kutlu olsun. Ülkemizin karanlığa gömülmeye başladığı günlerde yakamıza taktığımız bu Güneş rozetinin yaydığı ümit ışığının bizlere verdiği inanç ve güç ile karşınızda bulunmakta ve bu konuşmayı yapmaktayım.

Değerlerimizin bir bir yıkıldığı ekonomimizin yerle bir edildiği gençlerimizin geleceklerinin karartıldığı çocuklarımızın aç kaldığı kadınlarımızın öldürüldüğü Güzel ülkem Türkiyem de ümit ışığı olan iyi Parti’nin Zonguldak merkez ilçe başkanlığını yaklaşık 2,5 yıldır yürütmekteyim, tüm kadınlara ses olmaktan vatana ve millete hizmet vermekten onur ve gurur duymaktayım.

Bu süreçte birlikte yol yürüdüğümüz tüm partili dostlarıma teşekkürü borç bilirim.

Kongreler bizim için muhasebe zamanıdır biliyoruz ki siyaset uzun soluklu bir iş ve bir bayrak yarışıdır kongreler bizim birbirimize daha çok bağlayan Bayram günlerimizdir. Bugün merkez ilçede az kaldı diyerek yollara düşme zamanıdır.

Sözlerimi bitirmeden önce partimize emek veren herkese teker teker teşekkür etmek istiyorum kongremizin partimize ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Dilay Küçük’ün yönetim listesi şöyle:

Özlem S Dilben, Sonay Şentürk, E Elif Şenyılmaz, Arif Akça, Demet Aldağ, Mehmet Tığ, Murat Kalaycı, Adnan Köseoğlu, Murat Tanyeli, Uğurcan Özcan, Uasemin Küçük, Yüksel Akdoğan, Gökhan Kurt, Mazhar Enginel, Birgül Ertel, Hüseyin Kudu, Gülşen Akçay, Ayşegül Bayraktar, Evren Eren, Şendoğan Aykuş, Canberk Soyer, Ahmet Bostancı, Hasan Cici, Cevat Akbaş, Mucahit Şahin, Kazım Köroğlu, Ersin Tekinbaş, Yunus Çakar, Hakan Malkoç, Ziya İnan, Kamil Akbulut, Gökhan Nazikoğlu.

Reklam