Çaycuma’nın , Perşembe Belde Belediyesi tarafından 2020 yılının Şubat ayında başlatılan ve koronavirüs salgını nedeniyle bir süre ara verilen, yeni doğan bebeklere yönelik “Hoş geldin Bebek” uygulamasına devam ediliyor.

Perşembe Belediyesince başlatılan uygulama ile CHP’li Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Meclis üyeleri ile kadın kolları üyeleri belediye sınırları içinde ikamet eden ve yeni bebek sahibi olan aileleri ziyaret ederek sevinçlerine ortak oluyorlar.

Ziyaret edilen ailelere, içinde bebek için ihtiyaç maddelerinin bulunduğu “yenidoğan bebek seti” hediye ediliyor. Perşembe Belediyesinin sosyal projeleri içinde yer alan uygulama, bebek sahibi aileler tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte yeniden başlatılan uygulama kapsamında Belediye Meclis üyeleri ve kadın kolları üyeleri yeni bebek sahibi olan on bir aileyi daha ziyaret ederek sevinçlerine ortak oldular. Ayrıca ziyaret edilen ailelere, yeni doğan bebeklerin ilk ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanan on bir adet hediye paketi takdim ettiler. Yeni doğan bebeklerin aileleri de mutluluklarını paylaşmalarından dolayı misafirlerine teşekkür ettiler.

Yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret eden ekip, “on bir bebeğe daha hediyelerini takdim ettik. Güle güle kullansınlar. Sağlıklı ve uzun bir yaşam dileriz. Perşembe Beldemiz sınırları içerisinde ulaşamadığımız, bilmediğimiz yeni doğan bebeğimiz varsa aileler bize bildirirse memnun oluruz” açıklamasında bulundu.(Susma/Çaycuma)

 

Reklam