İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen 2023 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı, “Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilirse haklardır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir.” şeklindeki sözlerini hatırlatarak,  “Memur, işçi, emekli hükümetimizden sadaka beklemiyor. Onlar alın teri ile çalışmalarının emeklerinin karşılığını alıyor ve almak istiyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Erkmen yaptığı basın açıklamasında; “Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilirse haklardır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir.’ Nurettin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı.

Hayır, Sayın Bakanımız, Memur, işçi, emekli hükümetimizden sadaka beklemiyor. Onlar alın teri ile çalışmalarının emeklerinin karşılığını alıyor ve almak istiyorlar. Ekonomik koşullardan, hayat pahalılığından dar gelirliye dönüşmeleri, hükümetinizin uyguladığı politikaların sonucudur. Bütçede onlara hak ettiklerinin verilmesi gerçeğini sadaka gibi kamuoyuna açıklamanız hiçbirimizin kabul edemeyeceği, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin, kabul edemeyeceği sözlerdir.

Sizden sadaka vermenizi değil, insanca geçinebilecek oranda, alın terlerinin değerlendirilip, karşılığının verilmesini beklemektedirler. Bizler de bekliyoruz”

Reklam