Zonguldak Belediyesi’nin Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları ve Çevre Şehircilik Müdürlüğünce planlanan Şehiriçi trafiği rahatlatacağı düşünülen yeni Kavşak ve köprü geçişi şoför esnafını ve vatandaşları sıkıntıya soktu.

Yeni Çarşı (İstasyon Caddesi) yönünde eski 2. El Pazarı ve Sebze ve Meyve Pazarı bölgesinde yapımı planlanan Yol –köprü çalışması, o bölgede hizmet veren Mithatpaşa, Karaelmas,Tamaşarlık, 88 Evler, gibi 18 araçlık dolmuş durağında karmaşa oluştu.

Şoför esnafı Belediye ile görüşmeleri sonucunda gösterilen bölgede 4 araçlık bekleme noktası belirlenmesine rağmen diğer araçların gelişigüzel park etmelerine Trafik cezalar kesmeye başladığı ifade ediliyor.

Şöför esnafı, özellikle Şöförler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a çağrı yaparak, İl Trafik Müdürlüğünden bu karmaşaya son vermelerini, durak yerlerinden çıkartılan şoför esnafı var olan durumun bir kargaşaya neden olduğu, gerek trafik akışında aksamaların, erekse minibüslerin daha uygun bir noktada durak oluşturması ve vatandaşların güvenli yolculuğu açısından önem taşıdığına dikkat çektiler ve bir an önce bu karmaşaya son verilmesini istediler