Gelecek Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Şenol Cin, Çaycuma Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hastane Müdürü Feti Kuzu ile Müdür Yardımcısı Erdal Şıklı sözleşmelerinin bittiği ve yenilenmediğinin kamuoyuna yansıması sonrası basın açıklaması yaptı.

Cin açıklamasında; “Çaycuma devlet hastanesinde son günlerde yaşananlar resmen hastanenin AİLE şirketi gibi yönetildiğini gösteriyor edindiğimiz bilgilere göre daha genç bir hemşirenin başhemşire olduğu ve kendisine yardımcı atandığı duyumlarını aldık ne tasadüfki bu hemşire sayın vekilin akrabasıymış ve istediği oluyormuş.

Peki, Çaycuma devlet hastanesinde bu işi yapabilecek daha tecrübeli hemşire yokmu? Başhemşire olmak için vekil akrabası mı olması gerekli? Sadece hemşirelerdemi görüyoruz bu durumu tabiki hayır hastanenin bir kaç yerinde vekilin akrabaları mevcut görev başındalar malesef .

Peki hastanenin yönetiminden ne istediniz müdürler ile ne derdiniz vardı ? İstediğinizi yapmadilar mı ? İşte AKP’ nin gerçek yüzü Çaycuma da kendilerine biat edenleri yüceltirler etmeyenleri hemen harcarlar .

Gelecek partisi Genel Başkanımız Sayın Prof . Ahmet Davutoluğlu ne demişti ‘kurumların başına liyakatli insanları getireceğiz akraba şirketine çevirmeyeceğiz’ dediği için AKP’ nin içinde tepkilere neden olmuştu ve istediklerini yapamadıkları için AKP’den ihraçı istenmişti .

İşte ülkedeki AKP gerçekleri dayın varsa vekil her yolu rahat açarsın yoksa işin zor. Peki şimdi bu genç hemşire siyaset sayesinde baş hemşire oldu seçimlerden sonra ne olacağını biliyor mu? Hastanede bir çok arkadaşını karşısına aldı yarın iktidar değiştiğinde sonu ne olur merak konusu.” Susma/Çaycuma

Reklam