Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi Milletvekili aday adayı olmak isteyen yöneticiler için istifa süreci (26 Aralık Pazartesi) son gün olarak açıklanmıştı. Bugün bu konuda peş peşe farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal’ında  Milletvekilliği için istifa edecek isimler arasında ismi geçmişti.

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal, ‘İstifa edip milletvekilliği adaylığı için yola çıkarken sıralama yöntemi belirsizdir.”diyerek istifa etmeyeceğini görvinin başında olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Sarıal ‘İstifa Durumu’ başlıklı açıklamasında; Şu görüşleri dile getirdi;  “İstifa edip milletvekilliği adaylığı için yola çıkarken sıralama yöntemi belirsizdir.Örgütlerden istifa edenler dışında İleride başka kimlerin adaylık için başvuracağı belirsizdir. Yalnızca kendi geleceğimizi en önde tutarak, ne pahasına olursa olsun düşüncesiyle siyaset yapılamaz.İlçedeki görevimizin başında kalacağız. İstifa etmeyeceğiz.Ülkemizin aydınlık geleceği için CHP Kilimli İlçe Yönetim Kurulumuzla birlikte partimizin başarısı için çalışmalarımız sürdürülecektir .Hak edenleri mecliste görmek isteriz..Çok değer verdiğim yol arkadaşlarımın ve Zonguldak Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur..

Reklam