İYİ Parti Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı Erdal Gülay, 15 Ocak‘ta yapılacak İYİ Parti Zonguldak üçüncü olağan kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Erdal Gülay, Seçildiğinde kırmadan dökmeden hiç kimseyi küstürmeden il Başkanlığı yapacağın ve Partisini Zonguldak da birinci parti yapacağını açıkladı.

Mevcut İl Başkanı Yavuz Erkmen’in yeni dönemde aday olmayarak, partinin başka bir noktada değerlendirileceği konuşulurken kongre için şimdiden “adayım” diyen Ekrem Güllüdağ, Suat Mısırlıoğlu, Erdal Gülay, Meftun Sayılı, Cumhur Cinal ve Candemir Ongan’ın yanısıra deneyimli siyasetçi, DYP Eski İl Başkanlarından Mustafa Taştan’ın da genel merkez tarafından arandığı ve partiye üyelik çağrısı aldığı, bu nedenle adaylık sürecine dahil olduğu biliniyor

İYİ Parti mevcut İl Başkanı Yavuz Ekmen, seçilecek adaya başarılar dileyerek İYİ Parti’nin Zonguldak‘ta ve Türkiye genelinde birinci parti olacağını söyledi.

Adaylığını açıklayan ve İYİ Parti’ye yakışır bir il başkanlığı yapacağını söyleyen Erdal Gülay, “Bugün burada bir araya gelme sebebimiz olan 15 Ocak 2023 pazar günü yapılacak olan olağan Zonguldak İl Başkanlığı kongresinde il başkan adayı olduğumu sizlere açıklıyorum. Bu bir makam, bu bir yetkilenme, ayrıcalık ve üstünlük talebi asla değildir. Benim isteğim vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir. Ben de bu mücadeleye arkadaşlarımla birlikte ortak talibiz. Olgun bir yönetim sergileyeceğimize inanıyorum. İYİ Partimizi Zonguldak ilinde 1’inci parti çıkması için tecrübeli ve mesleklerinde başarılı olmuş liyakat sahibi arkadaşlarımla birlikte bu göreve talip olduk. Sözlerimiz dostlukla başlasın, toplantımız dostlukla bereketlensin. Hep birlikte beraber dostluklar içerisinde İYİ Partimizi iktidara getirmek için çalışalım. Bu yolda neler yapabiliriz, ne vazifeler alabiliriz, bunu düşünelim. Bunu konuşalım; demokrasilerin esası, makamların kalıcılığı, şahısların geçiciliği üzerine kuruludur. Tam olarak da bu yüzden demokrasilerde hakimiyet kayıtsız şartsız Türk milletinindir. Bunu ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk boşuna söylememiştir; makamlar millet adına kullanılır, vazifeler millet adına yerine getirilir. Böylesi işleyen demokrasilerin sağlığı aktörlerin işleyiş biçimiyle anlaşılmaktadır. Demokrasinin aktörleri de siyasi partiler olduğuna göre partilerin de aynı değerlerle hareket etmesi şarttır. İYİ Partili delege olan arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; bana ve yönetim kurulunda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma yani bizlere oy vermelerini bekliyoruz. Kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum, diğer aday olan veya adaylarını açıklayacak olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kazanan İYİ Partimiz olacaktır” dedi.

Reklam