İYİ Parti’de aday yarışı devam ediyor. Kentin sevilen ismi, deneyimli siyasetçi aynı zamanda teknik insan Meftun Sayılı İl Başkanlığına adaylığını duyurdu.

Pazar Günü gerçekleşecek olan İYİ Parti İl Kongresi öncesi adayların sayısı artıyor. Bu nedenle İYİ Parti Genel Merkezi ülkedeki siyasal tablo nedeniyle, kırgınlıkların önüne geçmesi için kongreye tek adayla gitme kararı olduğu,bu nedenle İl Başkan Adaylarını Ankara’ya görüşmeye çağrıldığı biliniyor

İl Başkanlığa adaylığını açıklamayan Meftun Sayılı, yaptığı açıklamada;

“Bilindiği gibi önümüzdeki Pazar günü İYİ Parti il kongremiz yapılacak. İl Başkanlığına aday olmak konusundaki kararımı açıklamak istiyorum.

Şu anda 7 aday arkadaşımız ortaya çıkmış durumda. Bu durum her ne kadar partimize olan ilgiyi ve partinin büyüdüğünü gösteriyorsa da aynı zamanda bir parçalanmışlığı da işaret edebilir.

Parti içinde ister istemez çeşitli gruplaşmalar ortaya çıkmakta, bu da en başta İYİ Parti’yi yıpratmaktadır.

Önümüzde bir kader seçimi var ve bu seçimde hiçbir şekilde hata yapma, çatışma, küsme, mesafe koyma lüksümüz yoktur.

Zonguldak teşkilatı olarak burada birinci parti olma imkânımız varken ve 2 milletvekili çıkarma ihtimalimiz ortadayken bu şartlar altında 1 milletvekili çıkarmak bile tehlikeye girecektir.

Bu durumda partimizi hak ettiği yere taşımanın bir tek yolu var. O da birleştirici ve bütünleştirici bir aday, anlayış ve çaba etrafında toplanmak.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde kuruluşundan beri içinde bulunduğum partimde bu amacı karşılayabileceğim, başkanlığım altında İYİ Parti Zonguldak Teşkilatı olarak birinci parti olma iddiamızı gerçekleştireceğimiz inancıyla aday olduğumu yönetim kurulu toplantısında ve parti içinde birkaç kez ortaya koydum.

Buradan kamuoyuna ve halkımıza da İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığına aday olduğumu bir kere daha açıklamak istiyorum.

İl Başkanlığına aday olan arkadaşlarıma ve tüm partililerime buradan çağrım aynı yöndedir:

Gelin birlikte partimizin bayrağını en üste çekelim, Zonguldak’ımızın ve ülkenin kaderine daha güçlü etki edelim.”

Reklam