TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Çağlar Öztürk, Zonguldak İdare Mahkemesi’nden çıkan tahliye kararı ile ilgili açıklama yaptı.

Öztürk; “Söylediğimiz sözleri üzerine alınan alınır. Bu kentte onlar kendilerini iyi biliyorlar. Hiç olmadık bir yerde, Amasra Komisyonu toplantısında konusu geçmemesine rağmen bir milletvekilimiz; millet can derdinde iken o post derdinde oldu. Maden Mühendisleri Odası’nı milletvekilimiz komisyonda gündeme getirdi.”

Çağlar Öztürk gazetecilerin sorularını şöyle yanıtladı:

“Tahliye süreci devam ediyor, ilk davayı İl Özel İdare açmıştı. İptal oldu ikinci davayı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü açtı. Biz böyle aniden bir tahliye kararı beklemiyorduk. Olması bizi fazlasıyla üzdü, hangi yolları izleyeceğimizi dava arkadaşlarımız ve avukat arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Hukuki süreç devam ediyor, davayı bir üst mahkemeye taşıyacağız. Üst mahkeme sonucunda ne kadar hakkımız var onlara bakacağız, kiracılıktan doğan haklarımız var bizim de, bunları kullanacağız.

Mahkemede kamulaştırma diye bir ifade kullanıldı, burası zaten kamunun malı bunlarla ilgili detaylı bir açıklama yapmak için hazırlanıyoruz. Kamu malına kamulaştırma yapılamaz. Burası ne şekilde devredildi, tahakkuk etmemiş borç karşılığında devredildi. Buna rağmen tapunun üzerinde kamulaştırma yazması açıkçası bizi şüphelendirdi. Biz Vali Beyle karşılıklı açıklamalar yaptık. Herkesin doğal olarak olarak demokratik hakları var. Söylediğimiz sözleri üzerine alınan alınır. Bu kentte onlar kendilerini iyi biliyorlar. Hiç olmadık bir yerde, Amasra Komisyonu toplantısında konusu geçmemesine rağmen bir milletvekilimiz; millet can derdinde iken o post derdinde oldu. Maden Mühendisleri Odası’nı milletvekilimiz komisyonda gündeme getirdi.”

Reklam