Zonguldak İlinde solunum koruyucu gaz ve toz maskesi üretimi yaparak, çok sayıda ülkeye ihracat yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı üyelerinden MFA Maske firması, deprem bölgesine sıcak çorba aracı gönderdi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin deprem bölgesine yönelik yardımları devam ediyor. MFA Maske firma sahipleri Murat Uzun ve Fatih Furtun , günlük üç bin adet çorba servisi yapabilecek şekilde donanıma sahip aracı dizayn ederek, depremzedelerin ve arama kurtarma çalışmalarını sürdüren yetkililer ile gönüllülerin istifade edebilmeleri için deprem bölgesine gönderdiler.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; “Yaşanan depremlerle zorlu kış şartlarında çok büyük bir acı yaşıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Zonguldak iş dünyası olarak, yaralarımızın en hızlı şekilde sarılması için bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanındayız. Diğer üyelerimiz de olduğu gibi, Odamız üyesi MFA Maske sahipleri Murat Uzun ve Fatih Furtun’da bölgeye yardım elini uzatarak, gerçekten faydalı bir yardım yapmış oldu. Dizayn ettikleri araç depremzedelere ve bölgede fedakârca arama kurtarma çalışmalarını sürdüren yetkililer ile gönüllülere hizmet verecek. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaptığımız çağrıya kayıtsız kalmayarak yardım elini uzatan üyelerimiz Murat Uzun ve Fatih Furtun nezdinde tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum “ dedi.