Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük deprem afetiyle ilgili olarak acil yardım çalışmalarını vakit kaybetmeksizin başlattı.

TOBB ve Zonguldak Valiliği’nin koordinasyonu ile ivedi olarak deprem bölgesine ulaştırılmak üzere ayni yardım (Isıtıcı, katalitik soba, battaniye, bere, çorap, kazak, mont, çocuk bezi, tuvalet kâğıdı, su vb.) malzemeler temin edildi ve Zonguldak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimine teslim edildi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; “Kahramanmaraş’ta 7,4 ve Gaziantep’te 6,5 ile 6,4 büyüklüğünde depremlerle zorlu kış şartlarında çok büyük bir acı yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle ve üzüntüyle takip ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Zonguldak iş dünyası olarak, yaralarımızın en hızlı şekilde sarılması için bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanındayız.

Bilindiği üzere bölgede hummalı bir çalışma mevcut. Göçük altında kalan vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılması için yoğun bir çaba sarf ediliyor. Bölgede yardım eli uzanması gereken birçok vatandaşımız ve birçok yerleşim alanının yanı sıra büyük küçük demeden her türlü yardım malzemesine ihtiyaç var.

Bizlerde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize; birlik ve beraberlik şiarımızla yardım kampanyası çağrımızı yaptık. Üyelerimiz de hiç vakit kaybetmeden hem nakdi yardım hem de ayni yardımlar yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla rödevanslı saha işletmecilerimizle koordineli çalışarak ekipler oluşturduk.

Odamız üyesi Rödevanslı Saha İşletmeci Üyelerimiz tarafından toplamda 490.000 TL nakdi yardım, Zonguldak Valiliği İnsani Yardım Hesabı’na yatırılarak bağış yapıldı.

Odamızın organizasyonu ve Eren Enerjinin lojistik desteği ile Rödevanslı Saha İşletmeci Üyelerimizin Maden Ocaklarında çalışan ve alanında son derece yetkin becerilere ve donanıma sahip; 72 Madenci, 10 Mühendis/Tahlisiyeci/Nezaretçi, 29 Tahlisiyeci, 1 Ekipbaşı, 2 Nezaretçi ve 5 Mekanikçi olmak üzere toplamda 119 çalışan bu sabah itibari ile afet bölgesinde gönüllü olarak çalışmak üzere yola çıktılar. Hepsine kolaylıklar diliyorum. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden gelen yardımı yapmak için çabalıyoruz. Ayni yardım, nakdi yardım ve arama kurtarma çalışmalarına destek personeli sağlayarak yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz.

Deprem bölgesinde canla başla çalışan tüm yurttaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Gerçekten çok üzgünüz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına sabırlar diliyorum .

Yardım sürecinde desteklerini esirgemeyen odamız üyelerine , iç ve dış paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum “dedi.

Reklam