Zonguldaklı gazeteciler Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremzedeler için topladıkları para yardımını önce bankaya yatırdılar ardından makbuzunu Vali Mustafa Tutulmaz’a teslim ettiler.
Tüm Türkiye’nin depremzedeler için seferber olduğunu ve hiç düşünmeden en değerli yardımları yaptığını söyleyen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “Gazetecilerin böyle bir günde birlik ve beraberlik örneği sergileyerek depremzedeler için yardım toplamalarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazeteciler bankaya yatırılan yardım makbuzunu teslim ettiler.
Yardım seferberliğinin gündemde tutulması gerektiğini ve bundan sonra depremzedeler için yardımlara ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz, “ Yardımın büyüğü ve küçüğü olmaz. Herkes gücü yettiğince yardım yapması en güzel yardım. Türkiye’de sergilenen yardım seferberliği hiçbir ülkede yok. Türk’ün ve Türklüğün farkı da burada. harç parasını, düğünde takılan takılar gibi bir çok değerli ve anlamlı yardımlar yapıldı. Zonguldaklı gazetecilerin de depremzedeler için yardım toplaması çok anlamlı. Bu nedenle kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Reklam