8 Mart, “Dünya Emekçi Kadınlar”Günü nedeniyle Zonguldak Kadın Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması sırasında iktidarın kadın politikasına yönelik atılan sloganlar ve yapılan basın açıklaması sonrasında sosyal medyada gündem oldu.

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda ; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığımız basın açıklaması ve yürüyüşümüz de atılan sloganlardan ,tutulan dövizlerden ötürü basında ve sosyal medyada çok sayıda linç yemişiz .

Söylem ve fikir kısırlığı içinde olanlar yine Fetö’cü ,Pkk’lı ,din düşmanları v.s demiş durmuş….

Neymiş”Hükümet istifa ” demişiz .Bunun günün anlamıyla ne alakası varmış!!

Neymiş “Diyanet elini çocuklardan çek” demişiz .Birileri din düşmanı ilan etmiş!!

Daha düne kadar anasının ,babasının göz bebeği olan ama bu depremle anasız ,babasız kalan kız çocuklarına “Evinizde kalan kız çocuğuna nikah düşer “dedi bir akılsız .Ne demek bu?

Bu sapkın düşünceye gık diyeme ,gel bizi din düşmanı ilan et!!

Neymiş”Devlet yok ,kadın dayanışması var” dedik diye terör sevici olmuşuz !!

Bu deprem felaketini yaşayan kadın ve çocuklar için koşulların ne kadar zor olduğunun , hâlâ hayatta kalmak için nasıl mücadele ettiklerini ,emek verdiklerini biliyoruz .Çünkü kadınız ,çünkü anneyiz.

8 Mart hayata karşı bir duruşu olan ,bozuk düzene isyanı olan ,haksızlığa,hukuksuzluğa,adaletsizliğe baş kaldıran kadınların günüdür.

Bizlere bir sürü yersiz yakıştırma yapan ,günün anlamıyla bağlantı kuramayan sayın biraderler ve sayın hanım kardeşler ;

Sanırım hepiniz Melih Gökçek gibi 8 Mart’ı ,Anneler Günü ile karıştırdınız…😊

Reklam