Yavuz Erkmen adaylığını açıkladı Zonguldak eski Valisi, önce ki dönem İYİ, Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Zonguldak eski Valisi, önce ki dönem İYİ, Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, bugün parti binasında Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Erkmen’e İyi Parti İl Başkanı Erdal Gülay ve Gökçebey Belediye Başkan Vedat Öztürk ve partililer destek verdi. İyi Parti İl Başkanı Erdal Güney, “ 2018 yılında Yavuz Erkmenle beraber göreve geldik. Ağabey kardeş olarak çok güzel bir aile olduk. Şahsım adına onur duyuyorum. Kendisinden fikir almak şehrimiz adına fikir alışverişinde bulunmak fikirlerine saygı duyduğum büyüğümdür. Eski il Başkanı eski Valimizdir. Rabbim hayırlı eylesin yolunu. İnşallah mecliste bizleri temsil etmeyi Allah nasip eylesin”diye konuştu.

Öztürk: Biz Yavuz Bey’i Vekil Olarak Görmek İstiyoruz”

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk de yaptığı konuşmada; “Zonguldak’ta daha önce uzun yıllar valilik yapmış, uzun yıllar İYİ Parti İl başkanlığı yapmış çok değerli, deneyimli bir ağabeyimiz, valimiz Yavuz Erkmen ile ben de çalışmaktan çok büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Kendisinin benim üzerimde çok büyük emeği olduğunu biliyorum. Biz şu anda Yavuz Bey’in yanında gecemizi, gündüzümüze katarak inşallah kendisini TBMM’de milletvekili olarak görmek istiyoruz. Sayın valimiz çok tecrübeli, çok engin tecrübelere sahip bir insan. Hakikaten kendisinden çok faydalandım. Kendisi her konuda bizlere yardımcı oldu. Ben inanıyorum ki, Zonguldak’ın sorunlarını köyler de dahil 5 vekilden daha iyi bilen tek insan Yavuz Erkmen’dir Zonguldak’ta. Vekilimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Partimizden hangi arkadaşımız aday olursa biz hepsinin yanındayız. İnşallah biz 5 milletvekilliğine de talibiz ama 2 olsa da fena olmaz deriz. Biz Yavuz Bey’i vekil olarak görmek istiyoruz.” dedi.

Erkmen: İYİ Parti’nin Türkiye’deki rolünü çok iyi biliyoruz

Zonguldak’ın çözüm bekleyen sorunlarını en iyi bilenlerden olduğunu hatırlatan Erkmen şunları ifade etti. “Türkiye bir seçim sürecine girdi. İYİ parti olarak da bizim Zonguldak’ta amacımız, il teşkilatlarından başlayarak,  ilçe teşkilatlarına, beldelerimize kadar her köşesinde İYİ Parti bayrağını dalgalandırıp en iyi sonucu almak hepimizin gayesi bu. Onun için biz seçimlerin hem ülkemiz için, hem ilimiz için önce hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz ve sonuçlarının da hem ülkemiz, hem de ilimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Hepimizin bir arzusu var. Nedir bu; seçimlerdi İYİ Parti mensubiyeti halinde partimizi başarılı kılmak, birinci parti yapmak ve de Zonguldak’ta 5 milletvekilliğinin alabildiğimiz kadarını, en çoğunu alabilmek.  Bütün temel gayemiz bu. Çünkü biz vatandaşımızın İYİ Parti’ye bakışını biliyoruz ve de gelecekteki İYİ Parti’nin Türkiye’deki rolünü çok iyi biliyoruz ve halkımızın da bunu takdir ettiğinden eminiz.

Bu seçimler niye önemli; iki nedeni var, bir tanesi ülkemiz için Büyük Önderimiz Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun koyduğu ilke ve inkılaplar ışığı altında, onun bizlere emanetini gelecek kuşaklara devredebilmek. Birinci temel amacımız budur.  İkinci temel amacımız ise Zonguldak’ı bulunduğu noktadan daha ileri götürebilmektir. Ben yıllarca devleti temsil ettim. Bugüne kadar devleti temsil etmiştik, şimdi aynı zamanda milletimizi ve Zonguldak’ımızı da temsil edelim istiyoruz. Bunu isterken arkadaşlarımızla birlikte istiyoruz. Hepimizin gayesi Zonguldak’ı çok daha iyi noktalara getirebilmek. Bu amaçla çalışacağız.

“Zonguldak’ta TTK’nın Kapısına Kilit Vurdurmayız”

Ben şunu iddia ediyorum; bazı arkadaşlarımız soruyor. ‘niye aday oluyorsunuz?’ diye. Şunun için aday oluyorum; biz Zonguldak’ı iyi bildiğimizi biliyoruz ve Zonguldak’ın sorunlarını nasıl çözüleceğini biliyoruz. Seçimden seçime değil, seçimden önce gelip ‘tersaneler bölgesini ayağa kaldıracağız veya TTK’ya şu kadar işçi alacağız, TTK’yı şöyle yapacağız’ diyenlerden olmayacağız. Biz sorunu da biliyoruz, çözümü de biliyoruz. Bakın en somut bir örnek vereyim; her seçim öncesinde tersaneler bölgesi, TTK konusu hep tartışma konusu yapılır. Hep ‘yapacağız, edeceğiz’. Ben size samimiyetimle söylüyorum, fazla değil bize yetecek olan zaman 5-6 aydır. Eğer kuruluşunda emeğimiz vardır, o tersanelerde 6-7 bin kişiyi çalıştıramazsak ben bu işi bırakırım. Bakın bu kadar iddialı söylüyorum. Şu anda TTK’nın durumu ortada. Günden güne küçülüyor. Kaderini terk edilmiş durumda ve biz devreye girmeseydik, Varlık Fonu ile Çin şirketi arasındaki anlaşmayı anlatmasaydık, ortaya çıkartmasaydık belki de bugün TTK’nın kapısına kilit vurulacaktı. Zonguldak’ta TTK’nın kapısına kilit vurdurmayız bunu herkes bilsin. TTK buranın bir değeredir. Verimli şekilde en üst seviyede üretim yapacaktır ve sektör çeşitlemesi ile birlikte Zonguldak’ın en önemli ekonomik gücü olacaktır. Bugüne kadar Zonguldak bu hükümet zamanında pek çok faydalanması gereken projelerden faydalandırılmadı. Bakın bugün Aypek dediğimiz proje Bartın faydalanıyor, Düzce faydalanıyor oradaki çiftçiler bunun faydasını gördü bizim Zonguldak’taki çiftçi arkadaşlarımız bundan faydalanamadı. Niye Zonguldak kapsama alınmadı.  Zonguldak’ın haklarına sahip çıkmak istiyoruz. Biz diğerlerinin yaptığı gibi ötekileştirenlerden olmayacağız, biz herkesi kucaklayacağız ve herkesin partisi olacağız. Biz diyoruz ki, inşallah bütün arkadaşlar olarak bu iddiamızı ortaya koyarak, bunu da nasıl gerçekleştirdiğimizi göstereceğiz. Bunlar lafta kalmayacağız.

“Farklı fikirlerde olabiliriz ama biz Zonguldak’a vizyon getireceğiz”

Dün nasıl çıkıp Çaycuma’da havaalanını biz atıl vaziyetten, otların içerisinden alıp, bugün uçuşa hazır hale getirdiysek, o gün bunu söylediğimizde pek çok kişi bize deli gözüyle bakarken, bugün orada uçaklar iniyorsa burada Zonguldaklının ve bizim payımız büyüktür. Onun için vizyon gerekiyor. Orada gidip sadece parmak kaldıracak arkadaşlar istemiyoruz. Demokrasi içerisinde herkesin biz fikrine saygı gösteriyoruz. Demokrasinin gereği farklı fikirlerde olabiliriz ama biz Zonguldak’a vizyon getirecek, Zonguldak’ta proje üretecek ve Zonguldaklının hakkını savunacak kişiler olalım istiyoruz.  Biz halkın yanında olacağız. 24 saat ulaşılabilen kişi olacağız. Onun için diyoruz ki, biz Zonguldak’ta birinci parti olma iddiamızı koyuyoruz.  Birden fazla milletvekili çıkartma iddiamızı ortaya koyuyoruz, hiç kimse algı operasyonlarına kapılmasın.  Hiç kimse söylentilere aldanmasın.” şeklinde konuştu.
Reklam