Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Genel Başkanı iken Cumhuriyet Halk Partisinden Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olan Cemalettin Sağtekin CHP Örgütlerini ziyaret etmeyi sürdürdü.

Sağtekin bugün CHP Çaycuma örgütünü ziyaret etti.Burada yaptığı konuşmada, “Bir maden mühendisi olarak Maden Mühendisleri Odası ile üst örgütümüz Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde (TMMOB) uzun dönem görev yaptım. Burada meslektaşlarımızın mesleki sosyal gelişimlerini sağlamak, ekonomik haklarını korumak için yoğun çaba harcadım. Son olarak da KESK ESM Genel Başkanı olarak emek mücadelesi içinde yoğun şekilde yer aldım. Hak mücadelesinin içinden geliyorum, aynı mücadeleyi mecliste de sürdürmek istiyorum.” dedi.

Zonguldak’ın neredeyse her yerinde yaşadığını söyleyen Sağtekin, “Annesi SHP’den Çaycuma Belediye Başkanı adayı olmuş Çaycumalı bir ailenin çocuğuyum. Kilimli ve Kandilli’de yaşadım, okullarında okudum. Liseyi Mehmet Çelikel’de bitirdim. O zamanki adı Hacettepe Üniversitesi olan Zonguldak Mühendislik Fakültesi Maden Bölümünden mezun olarak çalışma hayatına atıldım. Kamunun çeşitli birimlerinde maden mühendisi olarak çalıştım.” dedi.
Tüm ömrünün madencilik camiası içinde geçtiğini söyleyen Sağtekin, “Memleketim olmasının yanı sıra bir de bu nedenle Zonguldak’la hep iç içe oldum. Kenti iyi tanıyorum, sorunları ve çözümü konusunda fikirlerim var. Ömrüm boyunca daha mutlu bir Zonguldak, daha iyi bir Türkiye hayali peşinde koştum. Bu hayali hayata geçirmek için de CHP’den aday adayı oldum. 10 Nisan’da liste dışı da kalsam da 14 Mayıs’a kadar, aldığım terbiye ve edindiği kültür gereği, toprağımın her yerinde çalışmaya devam edeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.(Susma/Çaycuma)

Reklam