Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol parti binasında basın toplantısı düzenledi ve partisinin aday adaylarını tanıttı.

14 Mayıs2023’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde millet İttifakı olarak seçimi kazanacaklarına inandıklarını ve Türkiye’nin her anlamda refaha kavuşturacaklarını söyleyen Erol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı TTK’ya Bin işçi alımı ile ilgili de bu sayının yetersiz olduğunu vurguladı.

Saadet Partisi İl başkanı Burak Erol şunları ifade etti.

Norm kadro bilinmiyor mu? Bu nasıl bir aymazlıktır”

“Türkiye Taşkömürü Kurumu’na Bin işçi alındı. Zonguldak Belediye Başkanı ‘Bin işçi yetmez 5 bin istiyoruz’ dedi. AK Parti Zonguldak birinci sıradan milletvekili seçilen Polat Türkmen ‘Bini yetmez 5 bin istiyoruz’ dedi. Bu Belediye Başkanı, bu mevcut milletvekili bunlar hükümet yetkilileriyle, cumhurbaşkanı ile bakanlar ile görüşmüyorlar mı? Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli emekli olan personel sayısı bilinmiyor mu? Şu anda üretimde yeterli olan personel sayısı bilinmiyor mu? Norm kadro bilinmiyor mu? Bu nasıl bir aymazlıktır! hayretle ve esefle seyrediyoruz. Böyle bir şey yok. Zonguldak’ta iktidar partisinin mensupları Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği Bin işçiyi yetersiz buluyor. Siz nasıl iktidar mensubusunuz! Demek ki Bu arkadaşların iktidar partisi nezdinde, hükümet nezdinde, Ankara nezdinde hiçbir geçerliliği, hiçbir gücü yok demek ki bu anlaşılıyor. Tabi ki Türkiye Taşkömürü Kurumu’na 5 bin değil, 10 bin işçi alınması lazım. Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda tabiki hızlı bir şekilde üretim artırılması lazım. Çünkü Türkiye 40 milyon ton her sene kömür ithal ediyor ve Türkiye şu anda 1 milyon ton kömürü zor üretiyor ve ithalata giden bir sürü paramız var. Zonguldak’ın kömürü koklaşabilir bir kömür derhal bu konuda gerekli atılımların yapılması gerekiyor.” dedi.

Açlık ve yoksulluk sınırının arttığını söyleyen Erol; “Açlık sınırı 9 bin 591 TL.  Yoksulluk sınırı 31 bin241 TL,  Bu rakamlarla insanların sağlıklı bir ramazan orucu tutması, sağlıklı bir iftar yapması, sağlıklı bir sahur yapması mümkün mü? Kıymanın kilosunun 300 TL olduğu biri ülkede insanların dengeli, sağlıklı beslenmesi mümkün müdür!

Bakıyorsunuz bugün Cumhur ittifakı din üzerinden, vatanperverlik üzerinden, milliyetçilik üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Böyle bir siyaset anlayışını biz Millet İttifakının bileşenleri olarak ret ediyoruz.”

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu HDP’yi ziyaret ettiğinde o zaman neden veryansın ediyorsunuz.”

Cumhur İttifakı’nın, Millet İttifakı bileşenlerine karşı yürüttüğü söylemleri de eleştiren Erol; “Bir mesele de Millet İttifakı, Cumhur ittifakı meselesi. O arkadaşlara her şey mübah, bize her şey haram. Siz HDP ile gidip Anayasa teklifi için, kanun teklifiniz için HDP’nin grubuna gidip onlarla oturup çay içtiniz mi? ‘Bizim kanun teklifimize olumlu cevap verin, bize destek verin’ dediniz mi? Oturup konuştunuz mu, konuştunuz. Peki, bizim Cumhurbaşkanı adayımız toplumun tamamını kucaklamak isteyen adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu HDP’yi ziyaret ettiğinde o zaman neden veryansın ediyorsunuz. Böyle bir anlayışı ret ediyoruz.

Cumhur ittifakının bileşenleri bizim masamıza dönüp ‘6’lı masa, 6 oldunuz, 7 oldunuz’ derken şu anda kendileri kaç oldular acaba. Yeniden Refah’ı kattılar, Büyük Birlik Partisi’ni kattılar, Hüdapar’ı kattılar, Vatan partisi dışarıdan destek veriyor ve bir sürü dışarıdan destek veren kurum ve kuruluş var. Orada da bir ne var? Ulufe paylaşımı var.  

Bu arkadaşlar oturdular, bu yeni seçim sistemine göre ‘ya biz 81 vilayette nasıl bir seçime girelim, nasıl girersek daha fazla milletvekili alırız’ diye bir çalışma yapıyorlar, ortak bir seçim çalışması yapıyor, Cumhur ittifakı Zonguldak’ta ortak liste çalışması yapıyor ben biliyorum.  ‘Yani biz burada bu 3’ü nasıl muhafaza ederiz, 3 gidiyor bunu nasıl koruyabiliriz’ diye ortak liste çalışması var. Ama Millet ittifakı ortak liste çalışması yaptığı zaman bize ‘olmaz’ bize haram.” şeklinde ifade etti

“Bunun Kararını Genel Merkez Verecek”

Erol;  “Bazı basın kuruluşlarında yazı yazmışlar; işte ‘Saadet Partisi Burak Erol, Saadet Partisi Zonguldak’tan 3’ü istiyor, işte şu şunu istiyor, bu bunu istiyor’ . Biz tecrübesiz siyasetçi miyiz? Biz Zonguldak’ta bu işin olmayacağını, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi veya Deva Partisi veya CHP veya İYİ Parti bir ortak liste yaparsak bunun kararını kim verecek. Bunun kararını Genel merkez verecek. Bu tür kararların karar mercii genel merkezlerdir. Genel merkez kararını verir, uygulamayı biz burada yaparız. Böyle bir şey yok. Kesinlikle böyle bir konuşma, kesinlikle böyle bir görüşme olamaz. Bunu uyduran arkadaşlar, bunu söyleyen arkadaşlar kamuoyunu buna hazırlamaya çalışıyorlar.

“Zonguldak il başkanlığının 20 adet milletvekili aday adayı var”

Saadet Partisi’nin bir ittifak çalışması var. Gelecek Partisi’nin de var, DEVA’nın da var, CHP’nin de, İYİ Parti’nin de var. Belki biz CHP’ listesinden gireceğiz, belki İYİ Parti listesinden gireceğiz. Belki Saadet Partisi logosu altında Gelecek, DEVA ile beraber gireceğiz. Belki tek başımıza gireceğiz. Bunların hepsi masada. Bu formüller, bu denklemler, bu aritmetikler masanın üzerinde duruyor. Genel merkezimiz bunları derinlemesine araştırıyor. Ve sonuçta bu çalışma bittiğinde tam anlamıyla bu konu ile ilgili açıklama yapılacak. Liste geldiğinde o liste açıklanacak.

 “AK Parti bugün Büyük Birlik Partisi’ne, MHP’ye, Hüdapar’a, Yeniden Refah’a muhtaç”

Bir konu da; Saadet Partisi işte ‘bu ittifakta yer alıyor, nasıl iktidara taşıyacak’. Biz Millet ittifakı olarak öncelikle motivasyon konumuz Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin değişmesi. Parlamenter sisteme dönmemiz gerekiyor. Çünkü bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde seçim öncesi işbirliği zorunlu. Hiçbir siyasi parti yüzde 50+1’i geçemiyor. AK Parti bugün Büyük Birlik Partisi’ne, MHP’ye, Hüdapar’a muhtaç, Yeniden Refah’a muhtaç.  Biz de ne yaptık; 50+1’i yakalamak için 6 siyasi parti biri araya geldik. Dolayısı ile önce parlamenter sisteme döneceğiz. Ondan sonraki süreçte hızlı bir şekilde güçlü kadrolarımızla, Türkiye’nin en güçlü teşkilatı, en sağlık, en sadık, en samimi teşkilat üyeleri ve mensupları  Saadet Partisi’nin teşkilatlarıdır. Biz 22 yıldır bir kuruş seçim yardımı almadan kendi ana sütümüzle, teşkilatlarımızın ana sütü ile beslenerek hem mahalli idareler seçimine girdik, hem genel seçimlere girdik. Allah’ın izniyle bu parlamenter sisteme döndüğümüz zaman da hızlı bir şekilde çalışmalar devam edeceğiz Türkiye’de birinci parti olacağız, buna da inanıyoruz” dedi.  

Milletvekili Aday Adayları Tanıtıldı

Hale Kurt, Hasan Korkmaz, İsa Kartal,  İsmail Üstünyer, Kerim Bozacı, Mehmet Ulu, Murat Akça, Mustafa Karaal, Müslim Altunkaya, Naci Çiv, Nermin Karaal, Nurettin Büyükyonca, Semiha Göktaş, Veli Sever, Yaşar Kurtman, Yusuf Çetin, Sabri Demiryürek, Halil Korkut, Mustafa Taşçı, Hasan Korkmaz kamuoyuna tanıtıldı.

Reklam