AKP iktidarını protesto etmek amacıyla Sol Parti tarafından “artık yeter” yürüyüşü düzenlendi. 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine “Sosyalist Güç Birliği” olarak girecek olan ittifakın güçlü partisi Sol Parti, Zonguldak’ta AKP iktidarını protesto etmek amacıyla Sol Parti tarafından “artık yeter” yürüyüşü düzenlendi.

Sol Parti’nin Bartın, Karabük’ten de katılımların olduğu Yürüyüşe, İttifak temsilcilerinin yansıra, CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, CHP Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe Kadın Kolları başkanı, CHP Milletvekili Aday Adayı Devrim Dural, Sol parti Başkanlar Kurulu üyesi İlknur Başer, Sol Parti Karabük Milletvekili Adayı Burhan Kelez, “EMEK ve Özgürlük Bloğu”, meslek ve kitle örgütü temsilcileri de destek verdi

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı yürüyüşe Sol Parti örgütleri, Cumhuriyet Halk Partisi, sosyalist partiler ve vatandaşlar destek verdi. “AKP mezara halk iktidara/Karanlığa teslim olmayacağız/ Üreten biziz yöneten de biz olacağız/Susma haykır tek adama hayır” “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, şeklinde slogan atan kalabalık Madenci anıtına yürüyüş düzenledi.

Madenci Anıtı’nda, Sol Parti Zonguldak İl Başkanı İsmail Yıldız, Deprem bölgesinden kentimize gelen kadın demremzedenin konuşmasının ardından, Kadınların sorunlarını dile getiren, Sol Parti önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Elçin Kınay Bayrak, Gençliğin sorunlarını ifade eden üniversite öğrencisi ve son olarak , Sol Parti Başkanlar Kurulu üyesi İsmail Hakkı Tombul konuşma yaptı.

Yıldız; “14 Mayısta irademizi sandığa yansıtarak Haramilerin saltanatına son vereceğiz”.

Sol Parti Zonguldak İl Başkanı İsmail Yıldız konuşmasında; “Pahalılık, Yoksulluk Yetti Buraya kadar Halk yürüyüşümüze hoş geldiniz.20 yıllık emek düşmanı AKP iktidarına yetti demek için biraradayız.Bir avuç yandaş azınlığa yetti demek için biraradayız. Yağmur gibi yağan zamlara yetti demek için biraradayız.Güvencesiz, düşük ücretli, iş güvenliğinden yoksun çalışma hayatına yetti demek için biraradayız.Emeklinin, emekçinin, köylünün, çiftçinin, esnafın kötüleşen yaşam koşullarına yetti demek için biraradayız.Kamusal alanın talanına, özelleştirmelere, taşeronlaştırmalara yetti demek için biraradayız.Tarikat, mafya, cemaat düzenine yetti demek için biraradayız.Kadına şiddete, çocuk istismarına yetti demek için biraradayız.Tek adam diktatörlüğüne yetti demek için biraradayız. Cehenmenin kapılarını kapatmak kötülerin iktidarına son vermek için biraradayız.Bu karanlık düzene hayır demek, karanlığı kazmak için biraradayız.Parasız eğitim, parasız sağlık hakkı için biraradayız.Tüm kötülüklere yeter demek ve hesap sormak için buradayız, biraradayız.Güvenceli barınma hakkı , aşan hakkı, örgütlenme hakkı, laiklik, demokratik cumhuriyet için biraradayız.İnanarak, birleşerek, çoğalarak hesap soracağız.  14 Mayısta irademizi sandığa yansıtarak Haramilerin saltanatına son vereceğiz.

Tombul; “Bu ülkenin devrimcileri yaratılan karanlığa teslim olmayacak.”

Sol Parti  Başkanlar Kurulu üyesi İsmail Hakkı Tombul, partisinin İstasyon Caddesi’nden başlayıp Madenci Anıtı’nda biten yürüyüşte yaptığı konuşmada, “AKP’nin 20 yıldır yarattığı karanlığa artık yeter diyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Tombul şöyle konuştu: ” Üniversiteyi bitiren gençler işsiz. Eğitimi tarikatlara teslim ediyorlar. Parası olan özel okula olmayan devlet okuluna gidiyor. Bu memleketin kazanımlarını haraç mezat sattılar. Bunlar Cumhuriyete de düşmanlar. Bugün TTK 14 bin işçi çalışması gerekirken 8 bin 500 kişi insan üstü bir gayretle çalışıyor. Deprem oldu kader dediler. Bu kader değil, Kader olamaz. AKP döneminde laiklik de ayaklar altına alındı. Diyanet fetva makamına dönüştü. Tarikatlar holdingleşti. Sonrada din iman diyorlar. AKP’nin yarattığı karanlığı anlatmaya söz yetmez. 14 Mayıs’ta bunları tarihin çöplüğüne gönderelim. Bu ülkenin devrimcileri yaratılan karanlığa teslim olmayacak.”

Sol Parti’nin Bartın, Karabük’ten de katılımların olduğu Yürüyüşe, İttifak temsilcilerinin yansıra, CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, CHP Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe Kadın Kolları başkanı, CHP Milletvekili Aday Adayı Devrim Dural, Sol Parti Karabük Milletvekili Adayı Burhan Kelez, “EMEK ve Özgürlük Bloğu”, meslek ve kitle örgütü temsilcileri de destek verdi
Reklam