Alevi Kültür Dernekleri’nde uzun süre, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevi yapan ve halen Ereğli’de ikamet eden Ali Arıkan, AKP’den Milletvekili Aday Adayı olan Halil Demirer’ e sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ali Arıkan, Demirer’in yaptığı basın açıklamasında “25.bin Alevi nüfusu var. Ben bu nüfusu temsilen aday olmak istediğimi belirttim” sözlerine tepki göstererek , “Alevilerin senin temsiline ihtiyacı yok” dedi

Alevi Kültür Dernekleri’nde uzun süre, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevi yapan Ali Arıkan aynı zamanda Kdz Ereğli’de uzun yıllar Dernek Başkanlığı yaptı ve Ereğli Merkezi’nde bulunan Cem ve Kültürevi’nin hizmet verdiği binanın yapımında da önemli hak sahibi olarak biliniyor.

Arıkan sosyalmedya hesabından şu paylaşımı yaptı; “Karadeniz Bölgemizde yaşayan Alevi kardeşlerimi temsilen AKP’den milletvekili adayı olduğunu, yazmışsın Halil, Karadeniz bölgesinde yaşayan, Alevilerin senin temsiline ihtiyacı yok, 22 yıldır Aleviliği yok sayan bir AKP ile bizim bugün dünya, yarın, ahret işimiz olmaz. Halil Demirer yazık dünya tersine dönse sen oradan aday olmamam gerekirdi yazıklar olsun.AKP Genel Başkanı biz iktidara gelmeden önce emekliler perişandı dedi, siz gelmeden önce Anadolu’da perişan olan hane halkı yoktu be. Dil sürçmesi diyorum, siz geldikten sonra halkın % 90 perişan ve bir dilim ekmeğe muhtaç oldu. Örnek… Emekli askıda ekmek kuyruğunda, halk ucuz sebze, meyve, et kuyruğunda, halk perişan, halk yokluğu, yoksulluğu yaşıyor. Tahıl ambarı Anadolu Kanada’dan mercimek, Uruguay’dan pirinçe muhtaç hale geldi. Sizi kutluyorum.”

Reklam