Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV) Başkanı Fikret Zaman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV) Başkanı Fikret Zaman, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na yapılacak bin işçi alımında 100 sanat okulu mezunu alınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a çağrıda bulundu.

TTK‘ya 4 bin işçi alımı yapıldığında 400 sanat okulu mezunu alındığını hatırlatan Zaman şunları söyledi:
 “Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na (TTK) işçi alınacak açıklanması çok güzel ve umut verici bir gelişmedir. Bundan yaklaşık 23 yıl önce TTK’ya 4 bin işçi alındığında 400 tane de sanat okulu mezunu alınmıştı. O günden bugüne Endüstri Meslek Lisesi mezunu çok az sayıda insan TTK’ya iş başı  yapmıştı. 1000 işçi alımının yanında en az 100 işçi kadar da Endüstri Meslek Lisesi mezunu elemanı TTK’nın çeşitli birimlerine alınmasını tabii ki arzu ediyoruz. Hem bu şekilde Endüstri Meslek lisesinde okuyan çocuklarımıza motivasyon da gelir. Aynı zamanda TTK atölyelerinde eksik olan sanat okulu mezunu olan meslek sahipleri açığı da kapanmış olur.

Tabii ki TTK’da yer altında kömür çıkaracak madenci kazmacı elbette gerekli ancak bunun yanında yer üstünde yeraltının mekanik işlerini yürütecek olan sanat okulu mezunu gençlerin de işe alınmasını buradan talep ediyoruz.

Bu konuyla ilgili Vakıf Başkanı olarak sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. İşçilerin üzerinde 1000’in üzerinde alım yapılıp 1000 yerine 1.100 gibi olduğu takdirde 100 kişinin sanat okulu mezunu olmasını buradan talep ediyorum”

Reklam