Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencileri, hem deprem bölgesine giderek ve hem de Zonguldak’ta misafir edilen depremzede aileler ve çocuklarına psikososyal destekte bulundular.

Psikososyal eğitimi almak için Eskişehir’e giden topluluk, bütün derneklerin kapısını çalmasına rağmen maddi destek bulamadılar. Öğrenci topluluğuna Zonguldak’ta isim yapmış Av. Şenol Köktürk maddi destek verdi.

ZBEÜ Psikoloji Son Sınıf Öğrencisi Melisa Sevimli, yapılan çalışma ile ilgili şunları söyledi:

“Yakın zamanda mesleğe adım atacak psikologlar olarak ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası çalışmalar gerçekleştirdik. Ben kendim beş gün Adıyamanda deprem bölgesinde kaldım.

Daha çok çadır kentlerde ve Kızılay’da görev alarak depremzedelerle irtibata geçtik. Ekip arkadaşlarım ile birlikte Adıyaman‘a geçtik ve Adıyaman’da depremzedelere psiko sosyal destekte bulunduk.

Önümüzdeki günlerde de deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gitmeyi planlıyoruz.

İlimizde de misafir edilen depremzede ailelere ve çocuklarına psiko destek sağlıyoruz.

Depremzede aileleri Zonguldak‘ta konakladığı yerlerde ve evlerinde ziyaret ediyoruz.

Üniversite öğrencileri topluluğu olarak hem deprem bölgesinde hem deprem şehrimizdeki depremzede ailelere ve çocuklarına psiko destekte bulunduk.

Bunun öncesinde gönüllerimize eğitim verdik.

Biz depremin başından beri bir eğitim sirkülasyonu içindeyiz.

Geçtiğimiz yıl Ankara ve Eskişehir’de eğitim programları düzenledik. Son yaptığımız eğitim ile ilgili olarak da belirli bir desteğe ulaştık.

Bu konuda maddi destek sağlayan avukat Şenol Köktürk’e ve Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV)

Başkanı Fikret Zaman’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam