14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimi nedeniyle siyasetin hızı temposu arttı.

Emek ve Demokrasi Bloğu içinde yer alan TİP (Türkiye İşçi Partisi) Zonguldak Milletvekili Adayları çalışmalarını farklı noktalarda sürdürdü.

Zonguldak’ın eğitim emekçisi vekil adayı Şener Bostancı Filyos bölgesi ve Türkali Köyünde yurttaşlarla buluştu. Emekçilerin sesini ancak emekçi adayların duyurabileceğinin belirtildiği ziyaretlerde Zonguldak’ın çevre sorunları ve halkın azalan alım gücüyle ilgili sohbet edildi.

Zonguldak’ın emekçi adayları Fatma Kılıçarslan ve Türkan Baytekin Gümeli Beldesindeydiler. Bölge halkının samimi duyguları eşliğinde geçen ziyarette her geçen gün artan geçim sıkıntısı, gençlerin gelecek kaygısı ve bu sorunların çözümü hakkında fikir alışverişinde bulunuldu

Vekil adayları ev ziyaretleri ve kahvehane ziyaretleri dışında Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Gümeli Belediyesi kurucularından Şefik Ünal ve Cem Evlerini de ziyaret ettiler. Halkın sorunları halkın vekilleri aracılığıyla duyurulsun, halkın örgütlü gücüyle çözülsün diye

Zonguldak’ın genç kadın milletvekili adayı Dilan Gülle beraberindeki parti heyetiyle beraber Zonguldak’ta Sosyete Pazarında kadınlarla buluştu. Yoksullaşma ve yaşamsal ihtiyaçlardaki pahalılaşma herkesin ortak şikâyetleriydi.

Reklam