Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin 1. sıra adayı Deniz Yavuzyılmaz, seçim çalışmalarına bugün merkez ilçede devam etti.

İlkin Merkez Taksi Durağında taksici esnafıyla bir araya gelen, ardından Soğuksu pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Yavuzyılmaz’a ziyaretlerinde, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zonguldak önceki dönem Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP İl eski Başkanı Hakkı Güney ile Merkez İlçe eski Başkanı Tarık Coşkun ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Pazar yerinde vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan Yavuzyılmaz, ziyaretlerinin ardından yaptığı değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

‘Esnafın da, vatandaşın da yüzünü biz güldüreceğiz’

Bugün sabah merkez durağındaki taksici esnaflarımızı ardından ise Soğuksu semtimizde kurulan pazarcı esnaflarımızı ziyaret ettik, vatandaşlarımızla bir araya geldik. Güzel havaya rağmen alışveriş ve kazançlar istenen seviyelerde değil. Bu durumdan ne vatandaşlarımız memnun ne de esnaflarımız. Esnaf maliyet giderlerini bile karşılamakta zorluk çekiyor. Esnaf eski işlerini vatandaşımız eski günlerini mumla arar oldu. Biz geliyoruz, söz verdik, esnafımızın da, vatandaşımızın da yüzünü güldüreceğiz.

‘Vatandaşı limon gibi sıktılar’

Nisan ayının ilk haftasında açıklanan TÜİK verilerine göre mart ayında enflasyon yıllık bazda 50.51, ENAG’a göre ise yüzde 112.51 oldu. Bu durum artık sürdürülebilir değil. En büyük banknot olan 200 lira ile pazarda bile 2 poşet dolmuyor. En küçük banknot olan 5 lira ile bugün maydanozu zor alıyorsunuz. Süreç böyle giderse artık 500 TL’lik banknotların basılması gerekecek. Bu durum enflasyonun kronik hale geldiğinin, Türk Liramızın eridiğinin en kötü işaretlerinden. Zonguldak’ta yaklaşık 170 bin emekli yaşıyor. Nüfusa oranla Türkiye’nin en fazla emekli yoğunluğuna sahip kenti durumunda bulunuyor. Şu an bir limon tezgâhının önündeyiz. Tıpkı bu limon gibi emeklimizin, esnafımızın, vatandaşımızın suyunu sıktılar. Ama az kaldı, 14 Mayıs’ta bu berbat gidişe dur diyeceğiz.

Reklam