Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan gündemle ilgili değerlendirme yaptı.

Çağlayan İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında özetle şu görüşlere yer verdi;

“Biz İl başkanı görevini aldıktan sonra ilk buluşmamız. Uyum içerisinde çalışmalar yaparız. Bu bir araya gelmemizin sebebi doğru bilgilendirme. Hepimizin bildiği gibi ayın 20’si perşembe Cumhurbaşkanı yerli ve milli gazı devreye aldı. Artık karaya çıkardı. TPAO lojistik merkezine aldı. Doğal gazı çıkarmak özveri işi. Şükürler olsun çok da güzel bir program oldu. Gayret gösteren teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Milletimize doğal gazımız hayırlı olsun. Zonguldak’tan ülkemizi kömürle ısıtıyorduk artık doğal gazla ısıtıyoruz. Ülkemizin kaderini değiştiriyoruz. Evlerimizde doğalgazı ortalama 25 metre küp doğal gazı 1 yıl boyunca bedava kullanacak. Önümüzde ki ayda 1 ay bedava kullanacak”dedi.

İki bin işçi Zonguldak’a hayırlı olsun.

Türkiye Taşkömürü Kurumunu güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Çağlayan, “Türkiye Taşkömürü Kurumumuza bin işçi alımı vardı. Cumhurbaşkanımız bunu iki bine çıkardı. İki bin işçi Zonguldak’a hayırlı olsun. Nasıl olacağı konusu çok önemi. Kurumumuzun en faydalı şekilde çalışmalar sürüyor. Bölge insanımızın hemşehrilerimizin nasıl faydalanacağı çalışmaları sürüyor. Geçmişi hatırlatsak TTK’ya kapatacak dediler. Biz güçlendirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin ve kuzeyin parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz”diye konuştu.

Soylu 5 Mayıs Cuma günü Zonguldak’ta

Çağlayan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Zonguldak’a geleceğini söyleyerek, “Alaplı tünellerimiz bitirildi. Kilimliye Zonguldak’a bağlayan gönlümüzün yakınlığı kadar bazen de çok sağlıkla Kilimli’ye yaklaştık. Turizm yatırımlara ilgili açıklamalar oldu. Aynı zamanda sosyal konut hamlemiz vardı. Yatırımlarımız son derece hızlı şekilde devam ediyor. 423 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi bitti. Köylerimiz fırsat kalkınma desteklerinden faydalanıyor. Biz aile kavramını önemseyen bir partiyiz. Aile koruma kalkanı ile ailelerimiz daha güzel hissedecek. Aile ve Gençlik Bankaları kurulacak. Gençlerimiz yüksek öğrenimdeki cep telefonu bilgisayar tablet vergi muafiyetini getiriyoruz. Futbol sahaları ile hizmetleri olmuştu. Ülkemizde şehrimizde yapılanları sığdırmak mümkün değil. Bu faydanın devam etmesinin sebebi sonucu da hemşirelerimizin oyuna bağlı. İçişler Bakanımız Süleyman Soylu 5 Mayıs Cuma günü Zonguldak’ta olacak” şeklinde konuştu.

“Posbıyık’a nezaket ve taziye ziyaretinde bulunduk”

Başkan Posbıyık’ı nezaket ziyareti yaptıklarını ifade eden Başkan Çağlayan; “Halil Posbıyık’ı nezaket ve taziye için ziyaret ettim. Seçimlerin centilmence geçmesi konusunu ilettik. Kendisini de aynı düşünceleri iletti. Buradan yine söylüyorum 14 Mayıs’tan sonra zaferimiz perçinlenecek devam edecek.”

“Cumhurbaşkanımız midesinden rahatsızlık geçirdi”

Çağlayan; ”Cumhurbaşkanımız rahatsızlık geçirdi. Midesinden rahatsızlık geçirdi. Cumhurbaşkanımız milletinden gücünü alıyor. Onla çalışan basın mensuplarını da anlatıyor. Böylesine milletine bağlı aşkıyla çalışan biri. Allah şifa versin yarın programlarına devam edecek”şeklinde konuştu.

Reklam