CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, ‘HDP=CHP’ görseli paylaşan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan‘ı eleştirmişti. Eleştirilere sessiz kalmayan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Arkadaşlar böyle bir paylaşımı fark edip hemen kaldırmışlardır” diyerek Ebru Uzun’u doğruladı.
Pusula Gazetesi’nden Gamze Taşdemir’in haberinde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’un açıklaması için şu değerlendirmeyi yaptı.

“Biz propaganda yapmıyoruz. Paylaşılan videoda konuşan şansın makamı, mevkii, partisi niyeti belli. O kişilerin videosu sosyal medyada var. Herkes seyrediyor bunları. Sadece bunları paylaştık. Niye bu kadar rahatsız oldular anlamıyorum. Açıklamayı ben de takip ettim. Zonguldak Belediyesi sayfasından böyle bir paylaşım olduğunu söylüyor. Onunda kaldırıldığını söylüyor. Zonguldak Belediyesinden paylaşım yapılıp kaldırıldığını bilmiyorum. Ama resimde öyle bir şey paylaşmışlar. Zonguldak Belediyesi sayfasından yaptığımız hizmetleri haberleri paylaşıyoruz. Böyle şeylerin olması zaten etik değil. Arkadaşlar böyle bir paylaşımı fark edip hemen kaldırmışlardır. Paylaşımı herkes çok net anlayabilir. HDP’nin başkan vekilinin konuşması var. Onun dışında millet ittifakı adayı açıklama yapmış. Bunlar kendi ağızlarından çıkan sözler. Zaten sosyal medyada geçiyor. Şimdi rahatsız olmaları sebebini şuna bağlıyoruz. Bu söylemlerin Ebru hanımı da Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenleri de kendi içlerinde rahatsız ettiğini ben de biliyorum kendileri de biliyor. İşlerine gelmediği için topu taca atıyorlar. Açıklama çok net. Yüce yaradan herkese akıl fikir vermiş. Ortalama zekaya sahip insan o açıklamayı değerlendirebilir. Biraz Ebru Uzun zekasını zorlasın diyorum. Diyeceğim bir şey varsa da her zaman Ebru Uzun’a cevap veririz” dedi.

Reklam