CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın kendi hesaplarında halen yayınlamakta olduğu  CHP=HDP  temalı paylaşımınına sert tepki gösterdi

Uzun basına yaptığı açıklamada özetle şu görüşleri dile getirdi, “Zonguldak Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaştığı daha sonra kaldırdığı, belediye başkanının ise kendi hesaplarında halen yayınlamakta olduğu  CHP=HDP  temalı paylaşımını ve  seçim çalışması adı altında gittiği her yerde “Bunlar Öcalan’ı serbest bırakacak”diye yalan propaganda yapan  Belediye Başkanı Ömer selim Alan’ı şiddetle kınıyorum. Bu aşağılık propagandayı uzun zamandan beri yapılıyorlar ! 21 yılın sonunda halka icraat yerine hãlã vaatler veren, söyleyecek tek bir yeni sözü kalmayan bu zihniyet yalan ve iftiralarla oylarını korumaya çalışıyor.

Trollüğe başlayan Belediye Başkanı Selim Alan ;

Sen ki Gaffar Okan’ın, Gonca Kuriş’in, yaşları 13-15 arası sırf futbol oynadılar diye işkenceler sonrası domuz bağıyla katledilen üç kız çocuğunun katilleri, yüzlerce masumun ve askerimizin katlinden sorumlu hizbullahçı bir parti ile kol kola girmiş ve kendi listelerinden vekil adayı yapmış bir partinin belediye başkanısın!

HDP’nin aday çıkarmamasını, desteğini kafanıza göre  “Taviz”e bağlıyorlarsan eğer, HÜDA-PAR’a da o gözle bir bak bakalım !!..HÜDA-PAR’ın anayasanın ilk dört maddesinin tartışılması, değiştirilebilmesine yönelik parti politikalarını, Kürtçenin ikinci resmi dil olmasıyla ilgili fikirlerine ne diyorsun? HÜDA-PAR’ın Atatürk’e olan tavrını ne yapacaksın? Hizbullah’ı terör örgütü görmeyen bir şahsın AKP’nin listesinden seçime girmesine ne diyorsun?

Her zaman söyledik yine söylüyoruz ; Teröristlerle ve terör örgütleriyle kim kol kola girmişse hepsinin Allah belasını versin.Çirkin paylaşımlarınıza lanet olsun! İftira  Zihniyetiniz yerin dibine batsın! Sizleri Zonguldak ‘lı hemşehrilerimizin vicdanına havale ediyoruz.”

Reklam