Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim koordinasyon ofisine İYİ Parti önceki İl Başkanı Deneyimli siyasetçi ve bürokrat Yavuz Erkmen önemli bir çıkış yaptı.

Millet İttifakı’nın ana partilerinden İYİ Parti İl Başkanlığının koordinasyonda ki boşluğunu bir anlamda dolduran Erkmen, Bir grup partili ile birlikte seçim koordinasyon merkezinde basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya;

İYİ Parti eski il Başkanı ve milletvekili aday adayı Yavuz Erkmen beraberinde İYİ Parti milletvekili adayı Renda Okay ve İYİ Parti belediye meclis üyeleri ve yöneticiler ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçim ofisini ziyaret etti.

Ziyarette CHP Zonguldak milletvekili ve milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak milletvekili Ünal Demirtaş , İl Başkanı Murat Pulat, CHP merkez ilçe başkanı Ebru Uzun, İYİ Parti milletvekili adayı Renda Okay, iyi Parti eski ve yeni yöneticiler ve çok sayıda millet ittifakına üye Partili topluluğu katıldı.

Yavuz Erkmen: Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri döneceğiz

İYİ Parti eski il Başkanı ve İYİ Parti milletvekili aday adayı Yavuz Erkmen yaptığı konuşmada; “Hepimizin amacı bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin değişmesidir çünkü hepimiz biliyoruz ki tek adam dediğimiz sistem Türkiye’yi getirdiği nokta ortada. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri döneceğiz. Hep birlikte Öncelikle cumhurbaşkanlığında şimdiki sisteme son verecek şekilde Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı yapma hedefini gerçekleştirmemiz gerekiyor” dedi.

Yavuzyılamaz; “AK Parti  Türkiye’de kapkara zifiri karanlığa yol açtı”

CHP Zonguldak milletvekili ve 1 sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, “AK Parti  Türkiye’de kapkara zifiri karanlığa yol açtı. Artık güneşi görme zamanı geldi. 14 Mayıs’tan itibaren mücadelemizi artık sonuca eriştireceğiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13 Cumhurbaşkanı yaparak hep birlikte Çankaya köşküne çıkaracağız

 Hangi partiden olursa olsun Zonguldak’tan bakan çıkması gerek  Şu anda mevcut bakanların illaki mec listesi arasından tercih edilmesi gerek.

Ama bunların hiçbiri Zonguldak milletvekilleri arasında gösterilmedi 3 yıl yine gösterilmedi.20 yıldır hiçbir AK Parti hükümetinde Zonguldak’tan bir isim bakan yapılmadı ve yapılmayacaktı.

Şimdi size soruyorum AK Parti’nin milletvekili listesine baktığınızda AK Parti’nin Zonguldak eğer iktidarda kalmaya devam ederse bakanlık vereceğini düşünüyor musunuz? Tabii ki hayır. Millet ittifakı iktidarında bu değişecek.Ayrıca Millet İttifakı iktidarında emeklilere 15 bin lira bayram ikramiyesi verilecek..

TTK’ya 5.000 işçi alınacak ayrıca emekli olanın yerine de peyder bey işçi almaya devam edilecek.” dedi.

Ünal Demirtaş: Millet İttifakı İktidar Olacak

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da Türkiye’de değişime dönüşümün başladığını ve Millet İttifakı’nın hedefinin iktidarın 14 Mayıs’ta kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Reklam