Memleket Partisi Zonguldak kurucu İl Başkanı Mukadder Yalçın, istifa ettiğini açıkladı.

İl Başkanı ve ilçe başkanları istifa etti

Kozlu İlçe Başkanı Yasin Güngör, Kilimli ilçe Başkanı ve 4’üncü sıra milletvekili adayı Kenan Karaman, Il Yönetiminden Çağrı Öztekin ve İl Başkanı Mukadder Yalçın istifa etti.

Mukadder Yalçın’ın açıklaması şöyle:

“Değerli Zonguldaklı Hemşehrilerim , Değerli basın mensubu arkadaşlarım ,Uzun zamandır sizlere şimdi yapacağım açıklama için çok düşündüm. Konu vatan olunca, durup düşünmek kaçınılmazdır çünkü.

Nihai karara vardım ve sizleri buraya kadar yordum. Memleket Hareketi,  4 Eylül 2020 ‘ de büyük bir heyecanla Sivas’ tan başladı.Atatürkçü bir zihniyet ile sonsuz bir özveri ve emek kokuyordu her adamımız. Ben ve bu mücadelede saf tutan herkes mutlu ve gururlu idi. Çünkü siyasetin tüm çirkefliğinden uzak bir oluşum içinde saf tutmanın onuru içindeydik. Velhasıl kolları sıvadık ve örgütlenmeye başladık. Emeğin başkentinde,  şahsıma ve partimize inanarak ve güvenerek bizimle olan vatandaşlarımız ile birlikte  il’ de ve bazı incelerimizde örgütlenerek büyüdük.

Nitekim,  seçimlere sayılı günler kala belirlenen,  milleti temsil etme yetkisi verilecek olan Millet Vekili adayları her partide olduğu gibi Memleket Partisi’ de de açıklandı. Sizlerin ve hatta Türkiye ‘ nin bildiği ve günlerce gündemi meşgul eden partimizin 1. Ve 5.  vekil adayları idi.

Partimizin 1. Ve 5. MV adayları beni ve Partimizi oldukça zor bir duruma sokmuştur. Bu süreçte ne yazık ki, üye sayımızda ciddi bir azalma yaşadık. Milleti temsil yetkisi öyle kolay belirlenebilir bir durum olmamalıydı.

Partimizin Genel Başkanı Sn İnce partimiz kurulduğu günden beridir, kirli bir üslup ile hakarete maruz bırakılmıştır. Yalnızca Sn İnce’ ye değil,  şahsıma ve ülkemiz genelinde tüm örgütlere yapılan bu saldırılarılar esefle kınıyorum. Siyaset Meydanında yer edinen çoğunluğun örnek olması gereken bir tavır ile ülkeye hitap etmesi gerektiğini  hatırlatmak isterim .Siyasi etiklikten uzak olan tüm söylemleri kınamak çözüm değildir ama değiştirmek mümkündür. Temiz siyasetin bir gün ülkemizde olacağı umudunu ise hiç yitirmedim. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle, büyük bir heyecanla çıktığım bu mücadelede yol ayrımına geldim .Genel Merkezin oluşumunda gerçeklesen kadroların yanıltıcı ve yanlış yönlendirmeleri nedeniyle geldiğimiz nokta üzücüdür. Sn Muharrem İNCE, başarılı bir siyaset adamıdır. Cesareti ve dürüstlüğüne olan güvenim tamdır. Ancak,  Genel Merkezin takındığı yanlış politikalar hem Sn Muharrem İnce ‘ yi hem de tüm örgütleri sıkıntıya sokmuştur.

Geçtiğimiz günlerde,  Sn İnce şehrimizi ziyaret etmiştir. Sn Muharrem İnce ‘ nin ziyareti şahsıma çok geç bildirilmiştir. Ve ben bu yorucu süreçten ötürü hastalığım nedeniyle kendisine eşlik edemedim. Ziyaretin tarafıma geç bildirilmesini ise, iyi niyetli değerlendirmiyorum. Ülkemiz 2. Yüzyılın eşiğinde cok önemli bir süreçten geçmektedir. Tarihi secime ramak kala, parti içinde yaşadığım yanlış bulduğum bir çok şeye daha fazla  kayıtsız kalmayacağım.

İnsanların her geçen gün yoksullaştığı, tek adam anlayışının hakim olduğu bu zulüm düzenine isyan etmek için yola çıkmış, devrimci gelenekten gelen biri olarak gün geldi yaşananları arkadaşlarıma izah edemez duruma geldim.

Türkiye’ye umut olacak bir partinin bu kadar özensiz, bu kadar ölçüsüz olduğunu görmek bizlere bulunduğumuz yeri bir kez daha sorgulamamız gerektiğini hatırlattı.İşte bu sebeple bir yılı aşkın süredir peşinden koştuğum, daha fazla demokrasi için desteklediğim Memleket Partisi’nden istifa kararı aldım.

Memleket Partisi’ de ki gönüllü yol arkadaşlarıma,  şahsıma ve Sn İnce ‘ ye güvenerek bizimle yol alan her vatandaşımıza sonsuz tesekkur ederim. En büyük kazanımım olan bu güzel yüreklere selam olsun diyerek; Memleket Partisi üyeliğimden ve Millet Vekilliği adaylığımdan üzülerek istifa ediyorum.

Sn İnce ‘ yi  tanımanın bana kattığı kazanımlar tartışılmaz. Sizin vesileniz ile kendisine buradan saygılarımı sunuyor ve başarılar diliyorum. Bundan sonraki mücadelem kaldığı yerden devam edecektir. Atatürkçü Düşünce zihniyetim  ve devrimci adimlarim eskiden olduğu gibi yeniden, yenilenerek ve artarak devam edecektir. Buradan son bir yılda verdiğimiz siyasi mücadelede yanımızda olan arkadaşlarıma teşekkür ediyor,  istemeden de olsa incittiğimiz insanlar olduysa onlardan da özür diliyorum. Ve tüm kamuoyunun arkadaşlarımla birlikte 14 Mayıs’a kadar Atatürk’ün ışığında Cumhuriyet yolunda mücadele vereceğimizin bilinmesini istiyorum.Demokrasi bileşenlerinin tüm ülkede biraraya geldiği süreçte,sürece katkı veren memleket sevdalıları  yoldaşlarımızla birlikte demokrasi bileşenleri ile birlikte yol yürüme  kararı almış bulunmaktayız.süreç birleşerek kazanılır. Saygılarımı sunuyorum.”

Reklam