Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkan ve yönetim kurulu adına Derya Akbıyık kutlama mesajı yayınladı. Akbıyık mesajında; “Zonguldak ili, Ereğli ilçemizde kurulan, 1965 yılından bugüne gelen süreç, devamlı ve sürekli büyüme trendinde olan,Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları 58. Yaşında.

Elli  sekiz yıl, yarım asrı geçen süre, 2006 yılından sonraki özelleştirme sonrası  OYAK ile bütünleşen ve aldığı güçle uluslararası dünya markası olma yolunda kalitesi ile birlikte emin adımlarla ilerleyen ERDEMİR, bugün haklı olarak dünya çelik piyasasında  söz sahibi olma hakkını çok daha güçlendirmiştir.Ülkemizin ağır sanayisinin bel kemiği olarak güçlendirmeye de devam etmektedir.

Bu anlamda, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) 58’inci kuruluş yıldönümünü, Sayın Genel Müdür Niyazi Aşkın PEKER, başta olmak üzere tüm birimlerini  kutlar, tebrik ederiz.

Geçmiş 58 yıl ve bundan sonra da gelecek uzun yıllarda, ülkemize, bölgemize ve ilimize  her anlamda katkı sağlamasına;yeni teknolojik, inovasyon yatırımlarının da müjdeleri ile birlikte,  istihdam ve üretim artışları ile başarılarının artarak devamını dileriz.

Nice yıllara, nice yaşlara.Kutlu ve mutlu olsun.”

Reklam