EMEK Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Akdeniz, “Lobicilik, kuliscilik sosyalist bir partide yer bulamaz, bulursa o parti devrimci olmaz. Çıkar ilişkilerine kapı aralayan inceltilmiş lobi organizasyonları yakın geçmiş ve geleceğin en büyük tehlikesidir” dedi. Emek Partisi’nden yapılan açıklamada ise “Bu kararın partimiz açısından üzücü olduğunu bütün kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Aynı zamanda istifanın biçiminin parti tüzüğümüz ve işleyişi açısından izahı mümkün değildir” denildi.

EMEP Merkez Yürütme Kurulu’ndan açıklama yapıldı

EMEP, Ercüment Akdeniz’in Genel Başkanlık görevinden istifa etmesine ilişkin, “İstifa biçiminin parti tüzüğümüz ve işleyişi açısından izahı mümkün değildir” açıklamasını yaptı.

İstifaya ilişkin EMEP Merkez Yürütme Kurulu’ndan yapılan “zorunlu açıklamada” şu ifadelere yer verildi:

“9. Kongremiz’de Genel Başkanlık görevine getirilen parti üyemiz Ercüment Akdeniz GYK’mız ve parti kamuoyumuz açısından kabul edilmesi mümkün olmayan bir tutumla görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştır.

Partimiz Ercüment Akdeniz’in istifasını bütün kamuoyu gibi kendi kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla öğrenmiştir.

Bu kararın partimiz açısından üzücü olduğunu bütün kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Aynı zamanda istifanın biçiminin parti tüzüğümüz ve işleyişi açısından izahı mümkün değildir.

Partimiz açısından Genel Başkanlık görevi her parti görevi gibi değerli ve önemli bir görevdir. Ama hiçbir zaman özel bir makam olmamıştır. Partimizin her üyesi ve yöneticisi esas olarak bir parti işçisidir ve bu bilinçle işçi sınıfının devrim ve sosyalizm davasına hizmet eder.

Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir.

Kamuoyunu bilgilendiririz.”

Reklam